„Za vítězstvím jsme šli víc než domácí a tři body jsme získali zaslouženě," pochvaloval si Daniel Faltýnek, asistent přerovského trenéra.

Hosté začali skvěle. Již po 61 sekundách chybovala vsetínská obrana, puk se dostal k Popelkovi, jehož střelu vyrazil gólman Hromada, ale na dorážku Procházky již nestačil. Domácí vzápětí vyrovnali zásluhou Kolaříka. Ale Popelka opět vystihl valašskou rozehrávku a vrátil Hanákům vedení.

Po přestávce měli Zubři navrch, ale jejich převahu zabrzdil trest obránce Kudělky. Ten byl vyloučen, za protesty navíc dostal ještě deset minut, a když pokračoval, vyfasoval trest ve hře. „Nesmíme si dovolit ztratit nervy. Přišli jsme o klíčového hráče na zbytek utkání. Z toho se musíme poučit," uvědomuje si Faltýnek.

Vsetínští hokejisté však pětiminutovou přesilovku odehráli mizerně. Nejenže se nedostali do žádné šance, ale hosté mohli svůj náskok zvýšit, když Procházka trefil tyč.

Na začátku třetí třetiny Dostálek proměnil přesilovku a nasměroval Zubry k výhře. Čtvrtý gól v oslabení přidal Sedlák. Šimon Kratochvíl sice neproměnil trestné střílení, ale výsledek na konečných 1:5 upravil Goiš.

„V jednoduchosti je síla a ta nám dneska vyhrála zápas. Skoro půlku zápasu jsme přitom odehráli v oslabení," dodal Faltýnek.

VHK Vsetín – HC Zubr Přerov 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Kolařík (Haloda, Mikšovský) – 2. Procházka (Popelka, Janota), 11. Popelka, 43. Dostálek (Goiš, Sedlák), 49. Sedlák, 57. Goiš.

Rozhodčí: Kubičík – Blaha, Švarc. Vyloučení: 5:10, navíc Kudělka (Přerov) 10 minut + do konce utkání, Šebek (Přerov) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1721.

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Slováček, Vaněk, Hruška – Kolařík, Hrazdira, Mikšovský – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík (21. Zúbek), Daněk, Ambruz. Trenér: Luboš Jenáček.

Přerov: Vojtek (45. Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Kratochvíl Š. – Málek, Kolář, Blinka – Sakrajda, Sedlák, Školoud. Trenér: Petr Dočkal.

Další výsledky 9. kola

Poruba – Frýdek-Místek 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0), Technika Brno – Valašské Meziříčí 2:4 (1:1, 0:1, 1:2), Nový Jičín – Břeclav 2:4 (1:1, 1:3, 0:0).