Trenér Dočkal navíc v pátek potvrdil první škrty na soupisce.

„Po sezóně jsem se bavil s Radkem Procházkou, který mi vykládal, že to v Přerově všechno dobře funguje a jací jsou tady lidi. To mě celkem zajímalo, protože jsem se chtěl vrátit do Česka. Zhruba před dvěma měsíci jsem se sešel s trenérem i s vedením klubu a řekli jsme si společně, jak by mohla spolupráce vypadat. Mně se to líbilo, takže proto jsem nakonec tady," prozradil ke svému příchodu k Zubrům Stoklasa.

Do Přerova přichází z polských štací, kde si mimo jiné zahrál i za nedávného soupeře Zubrů v přípravě Jastrzebie. Statistiky tam měl vynikající, v devatenácti zápasech nasbíral devatenáct bodů za jedenáct gólů a osm asistencí. Výrazně tak v závěru sezony 2013/2014 přispěl k zisku bronzu v nejvyšší polské soutěži.

„V polské extralize je asi pět týmů na celkem dobré úrovni, které by v klidu mohli hrát naši první ligu. Dole jsou naopak čtyři, jejichž kvalita je slabší. Ale ta soutěž v Polsku určitě má potenciál a není špatná," přiblížil Stoklasa úroveň hokeje severních sousedů.

První ligu ochutnal bývalý mládežnický reprezentant v dresu Chrudimi a Šumperku. Nyní už se může těšit na boje za přerovské Zubry.

„Bude velmi důležité, nenechat si utéct úvod, co nejvíce zápasů urvat hlavně doma a bojovat o každý bod. Myslím si, že tým se tady skládá dobře a budeme schopní hrát s kýmkoliv, takže se nemáme čeho bát. Slyšel jsem, jak tady fanoušci ve druhé lize zaplňovali celý stadion, proto se na to moc těším. Všichni na ledě odevzdáme maximum, takže snad budou fanoušci chodit v co největší počtu. Hlavní je, aby byli spokojení, protože pro ně se ten hokej hraje," pověděla na závěr nejčerstvější posila Zubrů.

V útoku mu ubyli první dva konkurenti. Trenéři se totiž v pátek dohodli na prvním zúžení kádru.

Z útočníků si první ligu v Přerově nezahrají Lukáš Králík a Matyáš Hložek. Obranné řady Zubrů nebudou s jistotou tvořit Michael Janota a Jakub Kužílek.

„Tito hráči byli u nás na zkoušku, ale neuspěli. My jsme jim poděkovali, jsme rádi, že to zkusili, ale bohužel se do kádru nevešli. Nejedná se o naše kmenové hráče, takže se nyní budou vracet k mateřským klubům a hledat si angažmá jinde," řekl ke změnám trenér Přerova Petr Dočkal.