Domácí celek byl ovšem větší část zápasu střelecky aktivnější, ale neustále narážel na vynikajícího Tihláře v brance, který i tentokrát zabránil mnoha velkým šancím, mimo jiné zlikvidoval i trestné střílení.

Nakonec jej Bobři během zápasu sice dokázali dvakrát překonat, ale na dotažení tříbrankového manka jim to i přes silný tlak v závěru utkání nestačilo. Svým vítězstvím se Zubři bodově na Bobry dotáhli a po vítězství Orlové v Uničově ztrácí na první místo už jen jediný bod.

HC Bobři Val. Meziříčí – HC ZUBR Přerov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Přerovští hokejisté začali na ledě lídra soutěže aktivněji a vytvořili si několik šancí. Gólově se prosadili v sedmé minutě – od mantinelu prudce pálil Hanák a před brankou se puk podařilo Goišovi protlačit za Krumpochova záda.

V závěru 12. minuty v přesilové hře měl gól na holi domácí Šebesta, ale nedokázal Tihláře přehodit. Naopak ještě v témže oslabení se povedlo Hanákovi přihrát puk do středního pásma k Osinovi, který s ním ihned zamířil k soupeřově svatyni.

Domácí si museli pomoci faulem, Osinovi se i přesto povedlo nahrát na najíždějícího Kočaru, a ten prudkou střelou prostřelil Krumpocha podruhé.

Snížit mohli Bobři v 34. minutě. Dostali se do nájezdu, jeho dokončení ale zabránila hozená Novákova hůl. Rozhodčí neváhal a zkřížil ruce nad hlavou.

Trestné střílení prováděl Matějný, ovšem jeho pokus Tihlář vyrazil vysoko nad branku. Největší šanci Přerova v této části hry pak nevyužil těsně před bránou z první střílející Menšík.

Okamžitě následovalo další vyloučení Zubrů. Tentokrát na počátku 38. minuty už puk ze Šebestovy přihrávky střílel z první do Tihlářovy sítě Sochorek, který tak ukončil 162 a půl minuty dlouhý čas, během něhož Tihlář neinkasoval.

V úvodu třetí třetiny měli Zubři výhodu několika přesilových her a při jedné z nich nastala kuriózní situace. Prudkou střelu Venkrbce na počátku 45. minuty si gólman Krumpoch srazil za svá záda. Zubři zvedli radostně ruce, protože viděli puk za brankovou čarou.

Sudí Smeták přijel k brance a nejdříve na ni rukou ukázal, čímž gól uznal. Domácí začali ihned protestovat a sudí jim ukazoval, kde puk v síti byl a odebral se k časoměřičům. Tam s nimi nějakou dobu diskutoval a nakonec, když se otočil na ledovou plochu, rozpažil.

Branka tedy nakonec neplatila.

Ještě v samém závěru téže přesilovky hostí však zamířil z kruhů přesnou střelou těsně nad ledem k levé tyči Vašut. V čase 45:21 tak vstřelil kontaktní gól Bobrů, na němž asistoval znovu Šebesta.

Zubři se do padesáté minuty drželi, poté však diktovali tempo hry především domácí, kteří si vytvořili řadu šancí. Všechny ovšem pochytal opět skvělý Tihlář, a když hosté přežili i 82 sekund dlouhou power-play soupeře, mohli se radovat z velice cenného vítězství.

Branky: 37:05 Sochorek (Šebesta), 45:21 Vašut (Šebesta) – 6:18 Goiš (Hanák), 12:35 Kočara (Osina, Hanák), 26:06 Ditrich (Pala, Sprušil).

Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Buly: 41:41. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Bokroš, Brunec, P. Dvořák, O. Dvořák, Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, D. Varga, Mir. Varga, Mar. Varga, Vašut, Dědek, Lhotský, Tatarčík.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Novák, Halouska, Osina, Vlček, Řezníček, J. Ferenc – Menšík, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Venkrbec, Coufal, Kohút, Goiš, Kolář, Kundrátek.

Potvrdit skvělou formu mohou Zubři už ve středu, když od 18 hodin přivítají tým Opavy.