HC GEDOS Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)

I když ještě ve čtvrtek to vypadalo, že se Zubři budou muset i tentokrát obejít bez Pavla Hanáka, do Nového Jičína nakonec se Zubry odjel. V první třetině byl ještě na lavičce a Meo hrálo ve stejném složení jako proti Prostějovu. Od druhé třetiny už ale naskočil do hry a hned si na své konto připsal dvě branky. V sestavě chyběl pouze zlínský obránce Valenta.

První šance, která volala po gólu, se zrodila ve čtvrté minutě. Od modré čáry pálil Horák a puk z jeho hole orazítkoval konstrukci Tihlářovy svatyně. A tak když se neprosadili domácí, udeřilo na druhé straně. Akci tři na tři zakončoval Marek Ditrich střelou švihem a Zubři v šesté minutě vedli 0:1.

Gólman Tihlář poté dlouho odolával nájezdům novojičínských útočníků, ale v 18. minutě už inkasoval. V přesilové hře se prosadil tvrdou ranou od modré čáry Pelikán a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

O přestávce se rozhodl přerovský trenér Oslizlo stáhnout z druhé pětky Kohúta a místo něj poslat do hry Hanáka. Druhá lajna byla tedy opět v původním, nejsilnějším složení a bylo to na ledě hned znát.

Zubři se dostali do tlaku hned po návratu z kabin a vyvrcholení přišlo dvě sekundy po začátku 26. minuty. Od modré čáry pálil Sedlák a jeho střelu před brankou šikovně tečoval mimo Šrámkův dosah navrátilec do sestavy Pavel Hanák.

Zubři se tak podruhé dostali do vedení a na to už jejich soupeř nedokázal reagovat. Větší šance si během této části hry vytvořil jen při svých přesilových hrách.

Šest sekund poté, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny, poslal Kotásek do sólového nájezdu Pavla Hanáka a ten střelou pod břevno nekompromisně vsítil třetí branku Zubrů.

U stánku s občerstvením se už začala tvořit fronta a celý zimní stadion se pomalu připravoval na přestávku, když pouhých 32 sekund před druhou sirénou poslal Vlček z obranného pásma dopředu kolem mantinelu Kolaříka. Ten se dostal až před brankáře, přihrál do jízdy zcela volnému Martinu Kotáskovi, který už měl před sebou jen prázdnou klec – 1:4.

A aby toho nebylo málo, zchladili Zubři domácí hráče ještě více. Podobnou akci si totiž nechali do úplného závěru, kdy po totožné akci sedm vteřin před koncem opět po Kolaříkově přihrávce zvyšoval už na 1:5 Marek Ditrich.

Ve třetí části mohl Sprušil ještě zvýraznit náskok svého týmu, ale tváří v tvář Šrámkovi neuspěl. Možná i proto, že byl zezadu faulován a domácí tak šli do čtyř.

Mírná korekce skóre přišla v 51. minutě, kdy se před Tihlářem objevila osamocená dvojice Štěpják, Tomášek a pro druhého jmenovaného už nebyl problém poslat kotouč za gólmanova záda.

V poslední pětiminutovce se ještě mohli prosadit na hostující straně Ševčík a Kolařík a na domácí Andrýsek. Oba brankáři už ovšem byli pozorní a tak přerovští hokejisté zvítězili v Novém Jičíně 2:5 a dvě kola před koncem si už zajistili čtvrtou příčku, ze které budou vstupovat do play-off.

„Myslím, že utkání jsme rozhodli ve druhé třetině, během níž jsme vstřelili čtyři branky. Pomohlo nám v ní i nasazení Pavla Hanáka, který dal dva góly. Začali jsme soupeře více napadat, nebyli jsme tak pasivní a z toho pak vyplynuly i ty šance. Ve třetí třetině jsme potom už utkání dohrávali tak, abychom si ty tři body odvezli,“ nechal se slyšet přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

Statistiky

Branky: 18. Pelikán (Pavlačka), 51. Tomášek (Štěpják) – 6. Ditrich (Sedlák), 26. Hanák (Sedlák), 31. Hanák (Kotásek), 40. Kotásek (Kolařík, Vlček), 40. Ditrich (Kolařík, Sedlák). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Střely: 37:38. Buly: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1,1:5, 2:5.

Sestavy

HC GEDOS Nový Jičín: Šrámek – Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Hradil, F. Chvostek, Slavík, Skaloš, Macháček, A. Zedník, P. Zedník, Gebauer, Pavlačka, Štěpják, Tomášek, Martinčík, Uhlár.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Musil, Vlček, Ferenc, Sklenář – Kolář, Ševčík, Sprušil – Kočara, Kohút (21. Hanák), Kotásek – Sedlák, Kolařík, Ditrich – Menšík, Kundrátek, Sršeň.

Poslední domácí vystoupení před play-off čeká Zubry ve středu, kdy od 18 hodin přivítají první Šumperk. V sobotu následně odehrají poslední zápas v Havířově a v úterý 15. února se už rozeběhnou vyřazovací boje v play-off.

KAREL PETR, DAVID KLEIN