„Důležité vítězství, které nám otevřelo dveře do desítky, kde chceme být a zúčastnit se letošního play-off. Tím utkáním jsme se strašně protrápili. Hrozně se nadřeme na gól, a když už ho dáme, tak v dalším střídání uděláme jedinou hrubou chybu za celý zápas, ve které inkasujeme,“ kroutil hlavou trenér Přerovanů Kamil Přecechtěl.

A opravdu to bylo drama, přestože Zubři svého soupeře v ofenzivě po celý zápas k ničemu nepouštěli. Trápení sice ukončil v 16. minutě Roman Pšurný, který zužitkoval dobrou práci celé své formace, hned vzápětí ale Azet přispěchal s brejkem a Štumpfovým dost šťastným vyrovnáním.

Prostřední dějství branku nepřineslo, avšak jen díky skvělému výkonu havířovského gólmana Šafránka.

„Ve druhé třetině jsme hráli výborně. Měli jsme tři samostatné nájezdy, ale koncovka je opravdu těžce neproduktivní a málem jsme na to dneska doplatili. Jsem strašně rád, že jsme to dnes i díky skvělým divákům zvládli,“ byl spokojen Kamil Přecechtěl.

Góly nakonec přeci jen přišly ve třetí dvacetiminutovce. Dvořák nejprve dobře našel před brankou Kovaříka, který i díky Goišově důrazu v brankovišti skóroval. Hosté reklamovali atak na svého brankáře marně.

Zaslouženou třetí trefu přidal v 50. minutě po skvělé přihrávce Pláška Marek Sikora.

V sestavě Zubrů se poprvé objevily i nové posily Zahradníček a Petelin, oba ve čtvrté pětce. Do zápasu ale nakonec nezasáhli.

„Chtěli jsme hrát na čtyři lajny, protože hrajeme v pondělí a ve středu další utkání. Ale Havířov přijel se třemi pětkami a tady v té zimě, pokud se jedno mužstvo dostane do tempa a druhé ne, tak se těžko hraje. Havířov navíc přijel s destruktivní defenzivou,“ vysvětlil trenér Přecechtěl.

Zubři se utkají již v pondělí v dalším veledůležitém zápase s Benátkami nad Jizerou. Tedy se soupeřem, který má stejný počet bodů a patří mu o skóre desáté místo tabulky WSM ligy.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Pšurný (Procházka, Sýkora), 47. Kovařík (Dvořák, Goiš), 50. Sikora (M. Kratochvíl, Plášek) – 17. Štumpf (Haas, Krisl). Rozhodčí: Kašík – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 2183.

Přerov: Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, Dvořák, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Petelin. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Havířov: Šafránek – Sedlák, Petran, Krisl, Dudek, Chroboček, Seman – Kalus, Haas, Štumpf – Sztefek, Maruna, Dvořáček – Bednář, Pořízek, Ollender. Trenér: Martin Janeček.