„Dnes jsme si zápas prohráli vlastní nedisciplinovaností a nekoncentrovaností,“ měl po zápase jasno přerovský kouč Kamil Přecechtěl.

Rozhodčí od začátku utkání nastavili poměrně přísný metr, na který dopláceli hlavně Zubři. Ti pokračovali v trápení při přesilovkách, Slavia naopak v první třetině ve své početní výhodě udeřila. V jasné pozici se nemýlil Kubica. V závěru úvodní dvacetiminutovky mohl při dalším oslabení srovnat Pšurný, jeho dorážku z jasné pozice ale zázračně lapil domácí gólman Frodl.

Zubří honba za vyrovnáním byla neúspěšná i nadále. Jediným pozitivem na výkonu ofenzivy tak zůstalo obdivuhodné gesto fair play ze strany útočníka Fořta, který na začátku třetího dějství odvolal faul Slavie.

Ani poctivost ale nepřinesla trošku štěstíčka do přerovského táboru. Nejprve zahodil další čistou tutovku na srovnání Karel Plášek, v závěru navíc sudí byl na Přerovany hodně přísný, když je po dvou diskutabilních zákrocích poslal do tří. Přesilovku pět na tři pak využil v 57. minutě Drtina. Bylo rozhodnuto.

„Neodvedli jsme to, co jsme si před zápasem řekli a ani ty vyložené šance, do kterých jsme se dostali, jsme nedokázali dotlačit do brány. Myslím, že to všechno souvisí se vším. To soustředění musí být stoprocentní ve všech atributech hry, ať už je to oslabení, nebo přesilovka. To jsou hlavní důvody toho, proč jsme už skoro tři zápasy nedali branku,“ uzavřel své hodnocení Kamil Přecechtěl.

Jeho tým tak klesl na páté místo tabulky a před středeční moravskou bitvou s Havířovem bude hlavně chtít správně seřídit mířidla.

HC Slavia Praha - HC Zubr Přerov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kubica (Šafránek, Krejčík), 57. Drtina (Novák).
Rozhodčí: Barek, Luczków – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 615.

Slavia: Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Kolařík, Růžička – Vracovský, Nedvídek, Doležal – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha. Trenér: Milan Razým.

Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Valenta, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.