Přerovu se dvakrát během zápasu podařilo stáhnout skóre na jednobrankový rozdíl, ale ve třetí třetině už opavští definitivně odskočili a v poklidu dotáhli utkání k vítěznému konci.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a obě družstva byla střelecky hodně aktivní. První vyloženou šanci si v závěru úvodní minuty vypracoval před brankou Přerova domácí Černý, když gólman Tihlář už ležel na ledě. Puk však v síti neskončil.

V páté minutě se před domácím brankářem Ilášem objevil zcela volný Martinák, ale ani jeden z jeho dvou střeleckých pokusů neznamenal změnu skóre. O chvíli později však po přihrávce Plachkého prudce vypálil od modré Wolf a třebaže Tihlář puk výrazně ztlumil, zvolna se dokutálel do sítě – 1:0.

Zubry gól hodně rozhodil, dalších pět minut se prakticky nedostali k puku a v osmé minutě dokonce opět inkasovali. Měch v akci dvou na jednoho přihrál Grofkovi, ten mu kotouč vrátil a Měch to vše u pravé tyče zužitkoval – 2:0.

Meo se dostalo ke slovu znovu až ve druhé půli úvodní třetiny, ale aktivnější zůstávali domácí. V 18. minutě se Zubrům podařilo snížit. Po přihrávkách Paly a Sedláře si pěkně nabruslil do prostoru mezi kruhy Sprušil a jeho střelu před Ilášem zřejmě tečoval někdo z domácích – 2:1.

Až téměř do konce první třetiny hráli poté Zubři ve čtyřech. Rozdíl v přesilovkách byl velmi znatelný. Už při téhle domácí uzamkli Přerov před Tihlářem a pětkrát vyzkoušeli jeho kvality.

Druhé dějství bylo ze strany Zubrů herně nejlepší a větší část třetiny byla vyrovnaná. Ve 24. minutě Opava spálila další vyloženou šanci. Akci dvou na jednoho nezakončil gólem Tošenovjan.

Stejnou situaci si vypracovali i přerovští, Žibrita ale mířil jen do pravé tyče. Do třetice dva na jednoho jeli znovu domácí, ale ani Suchánek nezakončil. Ve 33. minutě se před Iláše dostal Sprušil, ovšem vyprášil jen jeho betony.

V dalších minutách této třetiny se nic významného nedělo, střelecky mírně aktivnější byli domácí. Poslední minuty byly poznamenány na každé straně jedním vyloučením.

Hned před začátkem posledního dějství rozhodčí vyloučil oběma družstvům za hrubost po jednom hráči. Po skončení hry čtyři na čtyři začali být aktivnější znovu opavští a svou mírnou převahu vyjádřili v závěru 45. minuty gólem na 3:1.

Po přihrávkách Měcha a Kukola střílel prudce od modré Černý a puk na neštěstí pro hosty tečoval jeden z hráčů přímo pod břevno Tihlářovy svatyně. Přerov se pokusil ještě odpovědět.

Ve 46. minutě nejdříve nebezpečně střílel zcela volný Sprušil a o chvíli později Zubři znovu snížili. Po Sprušilově přihrávce si velmi dobře najel mezi kruhy a dobře si střelu přichystal Pala, jehož projektil znamenal úpravu skóre na 3:2. Tím však aktivita Zubrů zcela pohasla a taktovku zápasu převzala Opava.

Ve 49. minutě se sudí chvíli dohadovali, zda puk opustil ledovou plochu z přerovského obranného pásma přičiněním obránce Paly, nakonec jej však na trestnou lavici poslali. Domácí okamžitě uzamkli Zubry před Tihlářem.

Po minutě nejdříve spálil před Tihlářem obrovskou šanci zcela volný Tošenovjan a po dalších čtyřech střelách se dvě sekundy před Palovým návratem z trestné lavice měnilo skóre na 4:2. Po Kukolově přihrávce se tvrdou střelou mezi hráči prosadil Měch.

Půl minuty nato si šel Pala odpočinout na trestnou lavici znovu a tentokrát se z ní vrátil už za 17 sekund. Gólový účet zápasu uzavřela Opava v 52. minutě, když po Polokově přihrávce našel Tůma před bránou úplně volného Tichého, a ten se nemýlil.

Za minutu znovu nevyužil ani svou třetí vyloženou šanci Tošenovjan. Tentokrát se při akci dvou na jednoho puk odrazil od tyče Tihlářovy svatyně. Šanci dvou na jednoho si ještě vypracovalo i Meo, Sprušil se při ní rozhodl pro střelu, ale mířil nad.

Tři vteřiny nato si Přerov konečně zahrál přesilovku celé dvě minuty, nicméně na ledě to nebylo poznat. V 56. minutě přišla další šance Opavy dvou na jednoho, která ale už gólem neskončila.

Tři minuty před koncem utkání putovali za rvačku předčasně pod sprchy domácí Tichý a přerovský Halouska. Ještě 12 sekund před závěrečným klaksonem mohl alespoň zmírnit přerovskou prohru Menšík, ale zcela volný trefil Iláše pouze do masky.

„Utkání nám ukázalo, že ještě rozhodně máme nedostatky v obranné činnosti. I když jsme nebyli kompletní, tak jsme si vypracovali dost vyložených šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Za stavu 3:2 ještě byla šance zápas vyrovnat nebo otočit, ale bohužel naopak přišlo zbytečné vyloučení, ze kterého jsme dostali gól, a výsledek už pak byl pro Opavu jednoznačný,“ řekl asistent trenéra HC ZUBR Přerov Lubomír Václavíček

Třetí přípravné utkání odehrají přerovští hokejisté v úterý, kdy od 18 hodin na zimním stadionu v Kroměříži přivítají Bobry z Valašského Meziříčí.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky: 5:14 Wolf (Plachký), 7:44 Měch (Grofek, Tichý), 44:53 Černý (Kukol, Měch), 50:33 Měch (Kukol), 51:24 Tichý (Polok, Tůma) – 17:26 Sprušil (Sedlář, Pala), 46:56 Pala (Sprušil).

Vyloučení: 3:6, navíc Tichý (Opava) 5 minut + do konce utkání – Halouska (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0.

HC Slezan Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Měkýš, Gulda, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Wolf, Suchánek, Polok, Tůma, Kříž, Tošenovjan

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Halouska, Novák, Hučko, Bauer, Ryšánek, Pírek, Kolář, Sprušil, Sedlář, Menšík, Kohút, Žibrita, Holík, Hanák, Martinák, Kupec, Nedbal, Klimecký.

KAREL PETR, ALEŠ NOVOTNÝ