Základní trojice o poraženém nerozhodla, vítězný byl až čtvrtý nájezd Bobrů. Protože však přerovští získali alespoň bod, zůstali i nadále v čele druhé ligy s dvoubodovým náskokem právě na Valašské Meziříčí.

Jako první měli větší možnost ohrozit soupeřovu klec Zubři v páté minutě při přesilové hře, ale jediný, kdo vyzkoušel brankáře Krumpocha, byl od modré čáry Pala. Teprve při návratu vyloučeného Bokroše minul těsně před gólmanem Bobrů jeho svatyni Coufal a několik sekund později s podobnou šancí naložil stejně i Kohút.

Ani hosté při vyloučení Vlčka však skóre utkání neotevřeli. Zubři až na jedinou výjimku nepustili soupeře ke střele a poté, co se vrátili do plného počtu, se usadili před Krumpochem.

V půli 13. minuty nenašla nikoho před bránou hostí přihrávka Ditricha a nakonec tlak Zubrů přinesl pouze krátkou přesilovou hru. Po 35 sekundách ji totiž ukončil rozhodčí Mrkva, který poslal na trestnou lavici i Kotáska.

Hra čtyři proti čtyřem se vydařila lépe Bobrům. Hned po třinácti sekundách objel Tihlářovu klec po Ovšákově přihrávce Sochorek a z otočky prostřelil Tihláře – 0:1.

A hned po dvou minutách už nechybělo moc a Bobři mohli vést o dvě branky. Napravo od přerovské klece se totiž uvolnil P. Dvořák a měl ji před sebou z velké části odkrytou. Skvělým zákrokem mu ovšem ve skórování zabránil Tihlář.

Závěr třetiny už patřil Zubrům. Pomohly jim k tomu dvě přesilové hry, ale žádnému trestanému hráči předčasný návrat neumožnili.

A nestalo se tak ani na začátku druhé třetiny, když Zubři ještě dohrávali 99 sekund přesilovku. Po odehrané minutě se probíjel úspěšně obranou hostů Kotásek, dostal se až před Krumpocha, ale Šebesta jej v poslední chvíli zahákoval.

Meo tak mělo možnost hrát 33 sekund přesilovku pěti proti třem. V jejím závěru velmi nebezpečně zaútočil opět Kotásek. Jeho střela však mířila jen do brankáře.

V dalších minutách druhé třetiny měl Přerov nejvíce šancí otočit nepříznivý vývoj zápasu. Vyhrával drtivou většinu buly a o práci měl postaráno hlavně Krumpoch. Domácí to zkoušeli ze všech možných pozic, ale neúspěšně. Ve 30. minutě tento nápor utlumil Mrkva, když udělil menší trest Osinovi, ale poté Zubři v tlaku pokračovali. Vyústilo to v další dvojnásobnou přesilovku, tentokrát 42sekundovou. Ani teď to však gólem neskončilo.

Ve 37. minutě si už při plném počtu hráčů na ledě udělal výlet za brankovou čáru Krumpoch. Do něj tam najel Goiš a pomstít se mu přijel Krisl. Mrkva udělil Goišovi větší trest a tedy okamžitý odchod do šatny a navíc dal jemu i Krislovi po dvou menších trestech za vzájemnou šarvátku. Goiš tak inkasoval v jednom okamžiku hned 29 trestných minut.

Pokračovalo se tedy ve hře pěti proti čtyřem a to celých pět minut. Po minutě Mrkva zcela přehlédl jednoznačný faul na Kočaru a diváci se na něj hodně zlobili. Soupeři si sice během této dlouhé početní výhody drželi puk většinou na svých holích, přesto se však ve 39. minutě po vynikajícím Sedlákově pasu dostal do sólového úniku Ditrich a po jeho zakončení stadión propukl v nadšení – Zubři v oslabení vyrovnali na 1:1.

V závěrečné třetině už domácí tolik šancí, jako v úvodních dvou, neměli. Tou největší asi byla Kotáskova příležitost z počátku 42. minuty. Bylo to ještě stále v tom dlouhém pětiminutovém oslabení. Kotásek se už téměř dostával do nájezdu, ale obrana Bobrů byla tentokrát rychlejší než u Ditrichovy vyrovnávací branky. Kotásek musel střílet už z kruhů a neuspěl.

Hosté nejvíce vystrašili Tihláře jen o minutu později, když jen těsně vedle jeho branky tečovali střelu od modré čáry. Poté ještě Mrkva poskytl oběma družstvům po jedné přesilovce. Další nedovolené zákroky už buď přehlédl, nebo nechtěl vylučovat na žádné straně vzhledem k blížícímu se konci základní hrací doby.

V prodloužení měli více ze hry Bobři, ale značně jim v tom pomohla jejich přesilovka. Ta se v prodloužení hraje ve čtyři proti třem, a tak to před Tihlářem stále hořelo. Krumpoch si na puk sáhl za celých pět minut jen dvakrát. V jeho lapačce skončily střelecké pokusy Paly a Hanáka od modré čáry.

A protože se v nastaveném čase stále nerozhodlo o vítězi, muselo se tak stát v nájezdech. Ty začínali Zubři. Jako první se postavil k puku Hanák. Po jeho střele Krumpoch puk nevyrazil zrovna nejlépe, ale stačilo to k tomu, aby neinkasoval. Ani Sochorek však Tihláře nepřekonal.

Druhý nájezd Přerova si vzal na zodpovědnost Kotásek a nezklamal. Puk mířil pod břevno a Meo se na nájezdy ujalo vedení. I hosté však svůj druhý pokus proměnili. Tihláře prostřelil P. Dvořák a vyrovnal na 1:1.

Jako třetí s pukem proti Krumpochovi mířil Ditrich a poslal kotouč do sítě – na nájezdy tak vedlo Meo 2:1. Šebesta následně musel dát, pokud nechtěli hosté prohrát. A podařilo se mu to.

Úvodní série tedy taky nerozhodla a tak se jelo už po jednom nájezdu. Pořadí se podle pravidel otočilo, a tak jeli znovu hosté. I hráči, co už nájezd absolvovali, jej mohou opakovat a tak to znovu zkusil P. Dvořák. Blafákem poslal puk za brankovou čáru.

Také na straně Zubrů jel proti Krumpochovi hráč, jehož už diváci jednou při nájezdu viděli. Kotásek však branku minul a rozhodl tak, že končí série čtrnácti domácích vítězných zápasů.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky: 39. Ditrich (Sedlák) – 14. Sochorek (Ovšák), rozhodující nájezd P. Dvořák.Vyloučení: 9:13, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely: 41:34. Buly: 38:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček, Faltýnek – Sedlák, Ditrich, Sprušil – Hanák, Kočara, Kotásek – Coufal, Kohút, Goiš – Kolář, Martinák, Kundrátek.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Krisl, Matějný, P. Dvořák, Lhotský, Ovšák, Vašut, Bokroš, Sochorek, Šebesta, Vnenk, Palík, D. Varga, Tatarčík, Brunec, O. Dvořák, Růčka, Vaněček, M. Varga, Dědek.

Bobři si odvezli z Přerova 2 body, a ty jim prozatím k znovuobsazení vedoucího postu tabulky nestačily. Příště však hostí doma ve Valašském derby Vsetín a Zubři pojedou bojovat o body do Opavy, která už sedm zápasů za sebou neprohrála.