Zápas nenabídl mnoho hokejové krásy, ale o to více si Zubři výhry cenili.

„Je to ubojované vítězství. Při vyrovnané tabulce je každý zápas obrovsky důležitý. Opava po dvou prohrách chtěla bodovat a podřídila tomu všechno. Za bojovnost jsme si ty body zasloužili," uvedl domácí trenér Dočkal.

Zubři na svého soupeře v úvodu vletěli a už v první minutě ostřelovali opavského brankáře Goiš s Popelkou, který trefil horní tyčku.

Namísto vedení ale o chvíli později Přerov inkasoval. Wolf se štěstím obehrál dva obránce a slabou střelou z úhlu překvapil Vojtka.

Zubry inkasovaný gól zaskočil a ve zbytku první třetiny se trápili, což nejlépe dokládaly dvě přesilovky 5 na 3, při kterých domácí prakticky neohrozili branku soupeře.

„Do první třetiny jsme nevstoupili, tak jak jsme chtěli. Nedostali jsme soupeře pod tlak a on dal z jedné brejkové akce gól," mrzelo trenéra Dočkala.

Do druhé tetiny však Přerov vletěl jako uragán a během sedmi minut nasázel Opavě tři góly.

Nejprve ve 23. minutě vyrovnal po přesné střele z mezikruží Pala. Ve 26. minutě ujel při přesilovce hostů Procházka a po faulu opavské beka nařídil rozhodčí trestné střílení. To Procházka s přehledem proměnil a Zubři vedli 2:1.

O pár sekund později přidal svůj druhý gól v zápase obránce Radomír Pala. Sakrajda vyhrál buly, Goiš posunul puk na Palu a jeho střela málem protrhla síť opavské branky.

„Soupeře jsme ve druhé třetině přitlačili a z toho vyplynuly šance i góly," těšilo přerovského kouče.

Za stavu 3:1 si však jeho svěřenci zkomplikovali život častými vyloučeními a mužstvo musel několikrát podržet gólman Vojtek.

„Zbytečně jsme přestali hrát nátlakovou hru a už tam nebylo tolik šancí. Soupeř nás ale pod nějaký enormní tlak nedostal," prohlásil Dočkal.

Ve třetí třetině se Přerov soustředil spíše na defenzivu, která až do 58. minuty fungovala výborně. Necelé tři minuty před koncem však Opava zadělala na drama, když přes houštinu těl prošla až do brány střela Zdeňka Pavelka.

V závěrečné hře bez brankáře ale Přerov svého soupeře do žádné šance nepustil a po zápase mohl s fanoušky oslavit čtvrtou výhru v řadě.

Trenér Zubrů Dočkal přesto upozornil své svěřence, že nesmějí polevit.

„Nemůže z naší strany přijít nějaké uspokojení. Tabulka je vyrovnaná a pokud bychom nějaký zápas podcenili, šeredně by se nám to mohlo vymstít," poznamenal Dočkal.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Pala (Goiš, Popelka), 26. Procházka (z trestného střílení), 27. Pala (Goiš, Sakrajda) – 6. Wolf (Pavelek, Měch), 58. Pavelek (Chalupa). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. Diváků: 893.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Kolář, Sedlák, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Školoud, Málek. Trenér: Petr Dočkal.

Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK