Do zápasu šla družina trenérů Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka s jasným cílem, a to ukončit výsledkové trápení. Proměňování brankových příležitostí bylo znovu jejich velkým problémem. Už během prvního dějství měli dostatek šancí na to, aby šli do vedení. „Je to pořád dokola. Koncovka je naším obrovským problémem. Musíme už s tím něco dělat," pověděl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Během druhé třetiny se navíc domácím zranil gólman Vojtek, který musel střídat a domácí klec tak po zbytek utkání střežil náhradník Sklenář. Ten v nejednom případě musel hasit nebezpečí. „Řešili jsme problémy se sestavou. Rozpadla se nám totiž první pětka. I přesto jsme dokázali se silným Přerovem hrát vyrovnanou partii," zmínil Svatopluk Kosík, trenér Hodonína. Po čtyřiceti minutách se přítomní diváci gólu nedočkali.

Skóre se měnilo po třech minutách třetího dějství, kdy Sklenáře propálil Škorík. Zubři mohli brzy na to odpovědět, ale Kundrátka vychytal Kotvan. Vzývané vyrovnaní přece jen přišlo. Sedlákovu přihrávku nasměroval Goiš pod víko a čtyři minuty před vypršením normální hrací doby rozbouřil ochozy

Skóre se už neměnilo a rozuzlení nepřišlo ani během prodloužení. O bonusový bod musela rozhodnout loterie zvaná samostatné nájezdy. V nich ukázal pevné nervy hostující Jurásek, který oba své pokusy proměnil. Na Brančíkovu trefu už Sedlák navázat nedokázal a hosté tak mohli slavit triumf.

„Nájezdy už jsou loterie. Hosté měli šikovného Juráska, který zápas rozhodl. Klukům nemůžeme nic vytknout, protože bojovali po celých šedesát minut. Na jeden gól potřebujeme spoustu šancí, a proto bereme jen bod," zhodnotil vystoupení Václavíček.

„Škoda toho obdrženého gólu čtyři minuty před koncem. Ale se ziskem dvou bodů můžeme být spokojeni," dodal s úsměvem hostující kouč Kosík.

Další boj o mistrovské body čeká Zubry ve středu, kdy zavítají na led Orlové.

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 1:2 po s. n. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Goiš (Z. Sedlák, Pala) – 43. Škorík (Kuba, R. Smetana), rozhodující nájezd Jurásek.

Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:3 – bez využití. Diváků: 1378.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (28. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Osina, Kudělka, Houdek, Tomeček – Kolář, D. Šťastný, Goiš – Haloda, Kovařík, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Ministr – Z. Sedlák, Brančík, Brada. Trenér: Pavel Sedlák.

SHK Hodonín: Kotvan – Pokorný, Směřička, Miklík, Polesný, Koukal, Skočovský, Kulyk – Špok, Vrba, Jurásek, T. Smetana, R. Smetana, Škorík, Kuba, Kučera, Tomi, Velechovský. Trenér: Svatopluk Kosík.