V bráně se na polovinu zápasu po zranění Jiřího Slováka objevil poprvé v sezoně Martin Vojtek, který doposud laboroval se zraněním.

Přerované měli obavy z daleké cesty, na jejich vstupu do zápasu to ale rozhodně poznat nešlo.

Po slepených brankách Dostálka a Michala Popelky vedli už v 8. minutě 2:0.

Pak se však rozjel gólostroj Stadionu. Ten dokázal ještě do konce třetiny srovnat zásluhou Zdeňka Doležala a Lukáše Nedvídka.

„Jak jsme si řekli před utkáním, soupeř je vynikající v útoku, což potvrdil a dával góly. Ve druhé třetině se ale už zase začínalo od znovu," řekl po utkání trenér Přerova David Kudělka.

Kritickým momentem celého duelu bylo vynucené střídání gólmanů na straně Zubrů.

Zraněný Slovák musel klec opustit, nastal tak čas pro prvoligovou premiéru Martina Vojtka. Ten na začátku sezony nechytal kvůli zranění, se vstupem do nového ročníku ale spokojen nebude.

Už po minutě totiž z klece lovil puk poprvé, ve 26. minutě jej prostřelil svou druhou povedenou ranou Doležal. O tři minuty později se navíc prosadil i Martin Procházka a Litoměřice se dostaly do dvoubrankového vedení.

„Jedním z faktorů naší porážky bude i zranění brankáře v polovině utkání a hodně vyloučení na obou stranách. Martin šel do branky s tím, že podrží mančaft, bohužel mu to tentokrát nevyšlo. Dostal ale hned při první střele gól, což na psychice nepřidá. Soupeř byl navíc v útoku opravdu kvalitní," uznal Kudělka.

Jeho tým ale nic nevzdal, do konce druhé třetiny využil Marek Sikora přesilovou hru a Zubři byli opět na dostřel.

Na začátku posledního dějství se nejprve trefil Michal Procházka, to už to s hosty vypadalo všelijak. ¨

Litoměřický stadion se však proměnil ve střelnici a Přerov dokázal dvěma góly během dvaceti vteřin vyrovnat na 5:5.

Závěr však nakonec patřil domácím, kteří opět odskočili na rozdíl dvou gólů, Dostálek svou třetí trefou v závěru už jen korigoval výsledek divokého zápasu.

HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 12. Doležal (Berger, Švagrovský), 18. Nedvídek (Kopta, Ondráček), 26. Doležal (Jank, Švagrovský), 29. Martin Procházka (Nedvídek), 44. Michal Procházka (Kopta), 54. Nedvídek (Martin Procházka, Krstev), 58. Valášek (Michal Procházka, Krstev) – 7. Dostálek (Pšurný, Milan Procházka), 8. Popelka (Grof, Šťastný), 38. Sikora (Pala, Popelka), 47. Dostálek (Pšurný, Chmelíř), 48. Šťastný (Sikora), 60. Dostálek (Milan Procházka).

Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:7, navíc Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. Diváci: 850.

Litoměřice: Tomáš Král – Šulc, Plášil, Piegl, Bílek, Jank, Mikliš, Krstev – Kalla, Valášek, Martin Procházka, Švagrovský, Berger, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Krátoška, Racek, Michal Procházka. Trenéři: Jiří Kučera, Daniel Tvrzník.

HC ZUBR Přerov: Slovák (26. Vojtek) – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek, Šťastný, Popelka, Sikora, Goiš, Hrazdira, Stoklasa, M. Kratochvíl, Tadeáš Král, Školoud. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.