„Tak jak jsme se my na soupeře chystali, tak Havířov přijel s hráči se střídavými starty ze Zlína. Takže měl svou sílu," načal své hodnocení trenér Přerova Petr Dočkal.

Jako poněkolikáté měli Přerované skvělý vstup do zápasu. Už ve druhé minutě se po Stoklasově pasu dostal před hostujícího gólmana Goiš, který kotouč procedil mezi Lacovy betony.

Celý zápas byl velice ostrý z obou stran, což brzy vyústilo v první vyšší trest. V 8. minutě sestřelil přerovský Novotný Kotalu, za což dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Dlouhé oslabení Zubři přečkali celkem bez problémů.

Podobná situace se navíc opakovala ve 14. minutě. Rozhodčí tentokrát stejným trestem poslali do sprch havířovského Mazance. Dlouhá přesilovka se však ani domácím vůbec nevyvedla.

„Nikdo nechtěl přepustit aktivitu tomu druhému. My jsme dneska dali první gól, ale oproti předešlým zápasům jsme si nepomohli přesilovkami," řekl dále kouč Zubrů.

Také ve druhé třetině se hra kouskovala zásluhou vyloučení. Při jednom z nich si šel na trestnou lavici sednout přerovský bek Chmelíř, a to hned na čtyři minuty. Jeho faul potrestala zlínská akvizice v dresu Azetu Zdeněk Okál.

Vyrovnávací branka dodala hostům elán, díky čemuž na ledě vládli. Naštěstí pro Přerov utnul tento trend skvělý Juraj Šimboch v bráně a po něm znovu Jiří Goiš. Důrazný útočník tentokrát tečoval Grofovu střelu, čímž ve 36. minutě vrátil Zubrům vedení.

Tvrdý boj pokračoval i v posledním dějství. Hned dva havířovští hráči inkasovali tresty do konce utkání. Nejprve Korím za faul kolenem na Sikoru, po něm neunesl další trest od rozhodčích kapitán hostů Krisl. Po pár peprných slůvkách směrem k sudímu byl i on poslán do šaten.

Série vyloučení na obou stranách vyústila ve více než minutovou hru tří proti třem, kterou fanoušci znají nově od této sezony hlavně z prodloužení v NHL. V Přerově ale branka nepadla, dokonce ani při následné přesilovce Zubrů pěti proti třem.

„Věděli jsme, že soupeř bude hrát hodně soubojů, z toho taky vyplynuly ty vyloučení. Havířov to nezvládl, vyfauloval se. My jsme čekali na jeho chyby a ve třetí třetině jsme je s podporou výborného Šimbocha potrestali. Jsou to důležité tři body," doplnil Dočkal.

Rozhodnout musel až domácí kapitán Tomáš Sýkora. Jeho krásná individuální akce zakončená bekhendovým blafákem znamenala tři minuty před koncem vedení Přerovanů 3:1. Do prázdné branky pak ještě oslavil tři body pro nováčka soutěže přesnou střelou Milan Procházka.

„Dobře jsme začali, nicméně jsme se málo tlačili do branky. Do druhé třetiny jsme vstoupili skvěle, tam si myslím, že je zakopaný pes. Nedávali jsme z obrovské převahy branky. Chybělo nám trošku šikovnosti a štěstí. Ve třetí třetině hrál Přerov chytře na brejky, my jsme trošku neudrželi nervy na uzdě," nebyl spokojen asistent trenéra AZ Martin Janeček.

Zubři se tak posunuli zpět na šesté místo tabulky. Havířov je desátý. Další důležitý souboj sehrají Zubři ve středu v Litoměřicích. Soupeři mají co vracet, po dvou nevyvedených střetnutích by konečně rádi Stadion dobyli.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Stoklasa, Kovařík), 36. Goiš (Grof), 57. Sýkora (Goiš, Ferenc), 59. Procházka (Pšurný) – 28. Okál (Kanko, Korím).

Rozhodčí: Dědek – Novák, Wesley. Vyloučení: 8:6, navíc Novotný (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Mazanec (Havířov) 5 minut + do konce utkání, Korím (Havířov) 5 minut + do konce utkání, Krisl (Havířov) 10 minut osobní trest a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1948.

Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Popelka – Blinka, Kovařík, Stoklasa. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Havířov: Laco – Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, Mazanec, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Okál, Maliník, Kanko – Ondráček, Sedláček, Kalus – Gřeš, Hudeček, Kotala. Trenér: Štefan Mikeš.

31. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou – Most 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 45. R. Čermák, 50. Jonák – 16. a 31. M. Hanzl, 2. Slavíček, 41. J. Doležal. Rozhodčí: Bejček – Bosák, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 236.

Ústí nad Labem – České Budějovice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. J. Pohl z trestného střílení – 10. a 60. M. Heřman, 17. Babka, 31. Pajič. Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1257.

Kladno – Jihlava 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 14. a 34. Rudovský, 26. D. Kindl, 53. Machač, 56. Ptáček – 10. a 27. Důras. Rozhodčí: Škrobák – Smitka, Štětina. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2723.

Přerov – Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 36. Goiš, 57. T. Sýkora, 59. Milan Procházka – 28. Okál. Rozhodčí: Dědek – Novák, Wesley. Vyloučení: 8:6, navíc M. Novotný – Mazanec, Korím všichni 5 min. a do konce utkání, Krisl do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1948.

Slavia – Kadaň 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Branky: 27. Vas, 54. D. Hruška – 14. M. Sloboda, 50. Chrpa, 64. Szathmáry. Rozhodčí: Pražák – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 961.

Prostějov – Třebíč 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Branky: 10. a 19. Dragoun – 5. R. Zohorna, 34. Polodna, 65. Pekr. Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1242.

Šumperk – Litoměřice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Berger, 22. Beránek, 59. Z. Doležal. Rozhodčí: Koziol – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 820.