Na cestě za úspěchem hnaly přerovský tým skvěle zaplněné tribuny (2650 diváků) a atmosféra na derby byla skutečně vynikající. Přerov po výhře 3:2 dostal do čtvrteční odvety větší klid, naopak Prostějov je nyní v tíživé situaci.

Zubři úvodní čtvrtfinále s Prostějovem zvládli a před čtvrtečním pokračováním série se jim proto bude dýchat o mnoho lépe než Jestřábům.

Ti jsou totiž kvůli letošním změnám v systému čtvrtfinále a semifinále těsně před vyřazením. Na přerovském kouči Lubomíru Oslizlovi bylo po zápase znát, že si hodně oddechl.

„Je velice důležité, že se nám ten první zápas podařilo zvládnout. Hraje se jen na dva vítězné, a kdyby to doma nevyšlo, bylo by to velice těžké,“ uvědomuje si zkušený kouč.

Přerov v utkání dvakrát prohrával, ale vše se k potěšení domácích fanoušků změnilo v úvodu třetí třetiny. Zubři měli raketový nástup a obránce Radomír Pala jim třetím gólem zařídil vedení.

„Radek to tam z brankové čáry krásně zavěsil. Výkon týmu se během zápasu zlepšoval, tak nějak postupně jsme se do toho dostávali. Od druhé třetiny jsme soupeře více napadali, dostali ho pod tlak a ve třetí třetině už jsme Prostějov skoro do ničeho nepustili,“ povídal přerovský kouč spokojeně.

Atmosféra byla parádní, lepší než v první lize

Obránce Radomír Pala je v přerovském týmu známým „bomberem“, který dokáže na gólmana od modré čáry vyslat pořádný projektil.

Několikrát to tak během zápasu zkoušel, ale nakonec se trefil úplně jinak, z hranice brankoviště.

„Robin Ševčík mi to tam dobře dával a mně tam před brankou lehl obránce, takže jsem šel do strany a dával skoro do prázdné,“ popsal začátek třetí třetiny Pala, jehož trefa byla nakonec tou vítěznou.

Zubři po výhře hodně toužili, nechtěli jet do Prostějova na druhý zápas v těžké situaci. Bojovali, dřeli a po zásluze se jim povedlo dvakrát smazat náskok Jestřábů.

„S takovým soupeřem není vůbec jednoduché otáčet zápas a navíc ještě v play-off. Myslím si ale, že jsme ve druhé a třetí třetině byli o něco málo lepší,“ navázal Pala na komentář trenéra Oslizla.

Za stavu 3:2 zbývala do konce základní hrací doby ještě téměř celá třetina. Prostějov tak měl dostatek času pokusit se s výsledkem něco udělat, jenže hodně jej brzdily fauly.

„Je to derby, takže to bylo vyhecované. Prostějov podle mě ten konec trochu nezvládl. Prohrával, tak zkoušel udělat všechno možné,“ tvrdil Pala.

Stav už se nezměnil, a tak si téměř do posledního místa zaplněné tribuny přerovského stadionu mohly užít výhru.

„Všem fanouškům moc děkujeme. Atmosféra byla parádní, takovou nemá v play-off ani první liga,“ liboval si důrazný obránce.

Jestřábi si ve čtvrtek ve druhém utkání už nebudou moct dovolit něco zkoušet. Musí jít do zápasu hlava nehlava, jinak jim hrozí rychlý konec sezony.

„Poslední krok bude hodně těžký, ale my se pokusíme ho ve čtvrtek udělat. Prostějov je teď na řadě, doma do nás hodně půjde, takže musíme bojovat a pokusit se využít nějakou jeho chybu,“ přemýšlí Pala o možné taktice.

Kouč Zachar: Věřím, že se ještě máme na co těšit

V kabině Jestřábů naopak po utkání na přerovském ledě zavládlo zklamání. Nadějně rozehraný zápas Prostějov nedokázal vyhrát.

Kouč Petr Zachar tak bude muset se svým týmem odvracet přerovský mečbol.

„Dáme lehký trénink a nachystáme se na další zápas. Nikde není napsáno, že nemůžeme dvakrát za sebou vyhrát. Dokud se bude hrát, tak to budeme zkoušet. Pořád věřím, že se ještě máme na co těšit,“ dodal Petr Zachar, hlavní trenér týmu LHK Jestřábi Prostějov.

Aleš Novotný