Zápas začali hosté velmi dobře. V první třetině byli lepším týmem, soupeře prakticky nepouštěli před Krejčího, dobře bránili a vytvořili si i několik pěkných šancí.

Tu první hned v polovině úvodní minuty. Sprušil prošel celkem snadno obranou domácích a dostal se zcela sám před Krumpocha, který mu však vhodil do jeho střely hůl. Píšťalka sudího Klapetka však zůstala překvapivě němá.

V čase 8:24 se Zubři ujali vedení, když po Hruškově přihrávce Krumpocha prostřelil Korčák – 0:1. Domácí družstvo mělo největší šanci v závěru 15. minuty, když sérii několika střel těsně před bránou ukončil nepovoleným chycením puku Kolář. V obrovské šanci se zanedlouho ocitl Šimo – byl těsně před Krumpochem zcela volný, nedokázal však nakonec ani vystřelit.

Od druhé dvacetiminutovky se utkání dost podobalo zápasu v Orlové. Bobři udeřili hned v jejím začátku. Po 81 sekundách poprvé využili přesilovou hru. Po Šebestově přihrávce prudce pálil Zrník, jeho střelu ještě Krejčí betonem vyrazil, na dorážku Blažka do prázdné brány už byl ale krátký – 1:1.

Ani ne o minutu později prostřelil přerovského gólmana z kruhů Tatarčík, jemuž nabíjel Kratěna. Domácích bylo od té doby všude plno. Za pár sekund skončila jejich další velká šance jen posunutím brány a nabídnutou přesilovku opět využili. Po Dvořákově a Vargově přihrávce se prosadil Martiník – 3:1.

Od této chvíle začali diktovat průběh zápasu hlavně Bobři. Hostujícím hráčům už se nedařilo příliš dobře bránit a pozvolna upadala i střelecká aktivita. Několikrát bylo ještě vidět Šima, který měl v zápase dost šancí, ale neuspěl ani jednou.

Čtvrtý gól domácích přišel znovu z přesilovky v úvodu 32. minuty, když po Glasově a Šebestově přihrávce skóroval z první Sochorek – 4:1. Pak se na ledě až do konce třetiny hlavně vylučovalo a z přerovských šancí stojí za zmínku už snad jen nájezd Martináka s Ruskem na jednoho domácího obránce – prvně jmenovaný však mířil nad Krumpochovu svatyni.

V úvodu třetího dějství se ještě zdálo, že by Meo mohlo zabojovat a pokusit se s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, když hned po 73 sekundách proměnil ve druhý gól Přerova Martinák spolu s Ruskem pěknou akci před brankou domácích – 4:2.

Tím však veškeré větší šance Zubrů skončily. Hrálo se už téměř v obranném pásmu hostů, a protože sudí Klapetek tresty nešetřil, naprostou většinu času chyběl na ledě některému týmu vyloučený hráč. Přerovu se navíc ve 42. minutě zranil Rak, a třebaže se v utkání ještě objevil, jeho úterní start proti Šternberku je kvůli dost naraženým žebrům nejistý.

Na 5:2 zvýšil ve 46. minutě střelou do pravého vinklu Martiník za asistence Vargy a Dvořáka. Počtvrté využili Bobři přesilovou hru v 51. minutě, když střela Růčky z poměrně velké vzdálenosti prošla mezi všemi hráči až do branky a vyhnala z ní Krejčího, jehož nahradil Okáč.

Pátou přesilovkovou trefou pak v 53. minutě zvýšili Bobři už na 7:2. Smutné trápení Zubrů, kteří již potřetí za sebou prohráli zápas vyšším rozdílem, zakončil v poslední minutě šestou využitou přesilovkou Šebesta po přihrávkách Sochorka a Blažka a upravil tak na 8:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 8:2 (0:1, 4:0, 4:1)

Branky: 22. Blažek (Zrník, Šebesta), 23. Tatarčík (Kratěna), 24. Martiník (Varga, Dvořák), 32. Sochorek (Šebesta, Glas), 46. Martiník (D. Varga, P. Dvořák), 51. Růčka (Martiník, P. Dvořák), 53. Varga (Zientek), 60. Šebesta (Blažek, Sochorek) – 9. Korčák (Hruška), 44. Martinák (Rusek). Vyloučení: 11:16, využití: 6:1, střely na branku: 42:34, buly: 42:39.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Dědek, P. Dvořák, Glas, Kratěna, Krisl, Martiník, Pavlas, Růčka, Sochorek, Starůstka, Šebesta, Tatarčík, D. Varga, Zientek, Zimmer, Zrník.

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek, Ferenc – Kolář, Sprušil, Korčák, Martinák, Hanák, Rusek, Kupec, Šimo, Rak, Mališka, Kundrátek.

Doma se Zubři představí již zítra od 17 hodin, když přivítají Šternberk.