Bezbrankové utkání bezchybných brankářů bylo k vidění až do 38. minuty, kdy se díky důrazu na brankovišti prosadil Jan Veselý.

„První dvě třetiny charakterizovala branka, kterou vstřelili domácí – důraz, hladovost. Dvě třetiny nebyly z naší strany bůhvíjaké,“ nebyl spokojen trenér Zubrů Vladimír Kočara.

Hosté ale nechtěli od řeky Labe odjíždět s prázdnou a ve třetí třetině na soupeře vlétli. Obrovské šance v úvodu nevyužili, ale Josef Hrabal přeci jen dělovkou v 45. minutě srovnal. O osm a půl minuty později navíc Mikuláš Zbořil z dorážky otočil na 1:2 a vypadalo to na triumf favorita.

Jenže Kozli předvedli v závěru střetnutí famózní obrat. Jediná minuta od sebe dělila dva góly Davida Šafránka a Martina Štohanzla. Kolín opět vedl a když Hrabal při hře v šesti napálil pouze tyč, překvapení bylo na světě.

„Třetí část jsme odehráli velice slušně a zaslouženě šli do vedení. Bohužel, dvě hrubé chyby nás stály zápas,“ uzavřel Vladimír Kočara.

Zubři tak z ledu soupeře odjíždí potřetí v řadě bez bodu. Náročný zápasový program pokračuje už v sobotu, kdy Přerované nastoupí na ledě Vsetína.

SC Kolín – HC Zubr Přerov 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 38. Veselý (Krejčík, Blaha), 58. Šafránek (Jankovský, Husa), 59. Štohanzl (Stehlík, Pýcha) – 45. Hrabal (Hejcman), 53. Zbořil (Macuh, Dobiáš). Rozhodčí: Doležal, Marek – Flegl, Roischel. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Bez diváků.

Kolín: Lukeš – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Pýcha, Váchal, Zdeněk – Král, Šafránek, Jankovský – Veselý, Zumr, Krejčík – Petržilka, Štohanzl, Síla – Stehlík, Martínek, Semirád. Trenér: Petr Martínek.

Přerov: Dvořák – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dluhoš, Černý, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, M. Svoboda – Dobiáš, Indrák, Macuh. Trenér: Vladimír Kočara.