K vidění byla na obou stranách řada gólových šancí, ale samotné branky dlouho nepadaly. Utkání po 60 minutách skončilo nerozhodně, když Zubři dvěma góly v poslední pětiminutovce srovnali stav.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Za Zubry nastoupilo v prvním přípravném zápase několik nových hráčů. Trenéři Oslizlo a Václavíček testovali například Tomáše Sršně, Ondřeje Martiníka nebo Filipa Paličku, ve žlutomodrém dresu nastoupilo i několik juniorů, které už jsme většinou v minulosti několikrát na ledě viděli.

Na to, že mají Zubři za sebou teprve týden na ledě a šlo o první zápas, podali dobrý výkon a utkání skončilo spravedlivou remízou.

Na úvodní branku si diváci museli počkat až do 35. minuty. I když Zubři ve svém obranném pásmu vyhráli buly, rozehráli tak nešťastně, že se puk od domácího hráče před Tihlářem odrazil přímo mezi jeho betony do brány. Gól byl připsán Sýsovi.

Své vedení si Vsetín pojistil ve 42. minutě. Odražený puk se velkým lobem dostal až před branku ke Korčákovi, a ten mazácky přehodil Tihláře – 0:2.

V úvodu 56. minuty se konečně povedlo Přerovu vstřelit kontaktní gól. Sršňovu střelu ještě Plšek vyrazil, ale Martiník už měl před sebou prázdnou branku – 1:2.

Zubři nakonec dokázali v předposlední minutě i vyrovnat, když se po přihrávkách Faltýnka a Sedláka prosadil před bránou Sršeň. Prodloužení ani nájezdy se nehrály.

Odveta je na programu v pátek od 18 hodin v Brumově-Bilnici.

Branky: 56. Martiník (Sršeň), 59. Sršeň (Sedlák, Faltýnek) – 35. Sýs, 42. Korčák.

Vyloučení: 5:8 – bez využití. Střely: 38:27. Buly: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, J. Ferenc, Rajnoha, Hoferek, Pírek – Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Palička, Holík, Sedlář, Sršeň, Martiník, Kundrátek.

VHK Vsetín: Plšek – Spitzer, Šimek, Šafařík, Farda, Kapr, Zelenka, Tesařík, Korčák, Knébl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Plachtovič, Sýs, Badžo, Vaněček.

(kp)