A jedná se hlavně o odchody některých hráčů.

V Přerově v příští sezoně neuvidíme útočníky Marka Sikoru, Vojtěcha Tomiho a Michala Gaga, z obránců končí Lubomír Malina i Martin Novotný, který má dle našich informací namířeno do Prostějova.

„K hokeji patří nejen příchody, ale bohužel také odchody. K určitým změnám v kádru musí dojít. O obránce Martina Novotného jsme však hodně stáli a nabídku smlouvy od nás dostal. Rozhodl se ji ale neakceptovat a vydat se jiným směrem,“ naznačil na sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

A co další členové loňského kádru? V nejbližších dnech by měl klub oznámit pokračování Tomáše Doležala, nad ostatními jmény stále visí otazník.

„S dalšími hráči z loňské sezony momentálně všechno řešíme. Jasno by mělo být v nejbližších dnech,“ ubezpečil Pavel Hanák.

Jaké budou ony příchody?

„Za odcházející hráče máme samozřejmě vyhlédnuté posily a náhrady. Něco už je domluvené, další jsou teď ještě stále v jednání,“ nastínil sportovní manažer.

Hodně se mluví o podpisu obránce Jiřího Krisla, ve hře by mohl být i návrat odchovance Jiřího Běhala, který má za sebou úspěšnou sezonu v maďarské lize a momentálně se připravuje s A-týmem Zubrů.

Do suché přípravy se kromě Běhala a již podepsaných hráčů zapojili také útočník Lukáš Peterka, který vloni působil v Opavě, nebo Pavel Tomaník po problémech s kolenem.

MLÁDÍ VPŘED

O místo v prvoligovém kádru zabojují také mladí hokejisté. Ve velké míře se jedná o odchovance klubu. Tak třeba brankáři Michal Postava a Tomáš Suchánek, obránci Jakub Kleiner a Matyáš Gréč a samozřejmě útočníci Lukáš Zmeškal, Adam Hradil, Martin Ryšavý či Jonáš Kočica.

Dril na suchu bude probíhat až do konce června pod dohledem tria Vladimír Kočara, Jakub Grof a Jiří Sklenář.

Novinkou je kondiční příprava pod taktovkou společnosti Andrle Sport, s níž klub druhým rokem spolupracuje mimo led. Zubry tak vede místo Tomáše Tomigy Jakub Fryč. Ten připravuje také Petra Zámorského, Michala Jordána, Hynka Zohorunu nebo Marka Langhamera.

Ani letos nebudou chybět tradiční letní akce – fotbalová utkání. „V srpnu plánujeme sehrát osm přípravných zápasů, včetně turnaje Zubr Cup, na kterém by se měla opět představit kvalitní mužstva,“ uzavřel Pavel Hanák.

Kdo má smlouvu na příští sezonu:

Brankář: Daniel Šimonů

Obránci: Mikuláš Zbořil, Robert Černý

Útočníci: Roman Pšurný, Jakub Navrátil, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Jaroslav Moučka