„Už loni jsme s Kubou absolvovali celou letní přípravu, víme, co od toho čekat. Letos je to vlastně o měsíc posunuté, nebude tam žádná pauza, tím je to nové. Uvidíme, co to přinese, věřím, že budeme správně nachystaní minimálně tak jako vloni,“ věří elitní centr Přerova Roman Pšurný.

Pozdější start společné přípravy podle kondičního kouče není problém. „Protože hráči měli individuální programy, tak pozdě není. Teď dopilujeme obecnou vytrvalostní část, kterou kluci dělali individuálně, následně navážeme věcmi do dynamiky, výbušnosti, rychlosti, což bude potřeba k hokeji. Myslím, že sedm týdnů přípravy bude bohatě stačit,“ řekl Jakub Fryč.

Kočara: S kádrem jsme spokojeni

Nervózní už nemusí být ani hlavní trenér Vladimír Kočara, který se dočkal začátku letního drilu se solidním kádrem, nad jehož složením po koronavirové době nejistoty visel otazník.

„Hlavně jsme rádi, že už jsme začali. Ta pauza byla za mě hodně dlouhá. S kádrem, který se tady v tuto chvíli sešel, jsme velice spokojeni,“ prozradil Kočara.

Kromě oficiálně potvrzených jmen pro příští sezonu (s výjimkou maturujícího Daniela Indráka a Jiřího Krisla, který je po operaci) nechyběli někteří další členové loňského kádru ani dravé mládí z řad juniorů. „Nějací kluci se k nám ještě připojí, až půjdeme na led,“ řekl hlavní trenér.

Počítat se dá také s nadějemi ze spřízněných klubů – Komety Brno a Zlína. Ne však už tolik pro Generali Česká Cup. Unikátní pohár mezi extraligovou elitou si Zubři zahrají před startem Chance ligy. A uvidíme, v jakém složení.

Už v srpnu soutěžní tempo

„Bude to pro nás lehce složitější, že v poháru nebudeme zřejmě moci použit některé kluky, kteří zasáhnou do hry za Zlín nebo Kometu. To jsou ještě věci, které řešíme. Ten kádr bychom pak měli mít ještě krapet širší. Věřím, že tým, který půjde do prvního mistráku, bude zajímavý,“ avizuje Vladimír Kočara.

Už srpen ale bude pro přerovského hokejového fanouška sváteční. Ve skupině D Generali Česká Cupu vyzvou doma i venku tři extraligové soky.

„Bylo zvykem hrát Zubr Cup, kde se vždy hrálo se zajímavými soupeři. Teď to kromě Zlína bude i Třinec a Vítkovice. Je to pro naše město perfektní věc. Samozřejmě se těšíme a chceme se nachystat tak, abychom v poháru hráli důstojnou roli,“ má jasno Kočara.

„Bude to určitě změna v tom, že se začne hned zostra. Nebudou žádné rozkoukávací zápasy. Možná to bude pro nás jen přínos, že začneme hned soutěžním tempem. Sám jsem na to zvědavý,“ těší se na konfrontaci s tuzemskou elitou také Roman Pšurný.

První trénink absolvovali Zubři na palubovce městské sportovní haly vedle zimního stadionu. Jednoduššími cviky dostalo zabrat celé tělo. A jak byl spokojen kondiční kouč?

„Na první trénink vypadali všichni velmi dobře. Klukům je však jasné, že společná letní příprava je kratší a na delší zapracovávání není čas. Půjdeme hned naplno, do ostrého tréninku,“ uzavřel Jakub Fryč.