„V loňské sezoně jsme měli na první ligu nadstandardní brankářskou dvojici Petrásek - Klimeš, která nastavila laťku hodně vysoko. Do další sezony jsme byli nuceni řešit úplně novou brankářskou dvojici,“ řekl pro klubový web trenér gólmanů HC Zubr Přerov Jiří Sklenář.

„Představa nás trenérů je pracovat s hráči, kteří se chtějí neustále posouvat a zlepšovat. Proto jsme se domluvili s Dvořkou a Holasem, kteří jsou věkem mladší kluci, ale oba už budou začínat třetí sezonu v seniorském hokeji,“ uvedl Sklenář. Ten oba borce dobře zná, Dvořáka vedl v reprezentaci, Holíka v Brně.

Tomáš Doležal
Nejlépe bránící útočník zůstává! Zubři se dohodli s Doležalem

Pokud by v Přerově neměli k dispozici Klimeše či Ondřeje Kacetla z Komety Brno, je pravděpodobné, že blíže roli jedničky bude dvacetiletý Daniel Dvořák. Ten už si Chance ligu zachytal v dresu Litoměřic před dvěma lety, v minulé sezoně hájil barvy Prostějova.

„O Přerovu se dlouhodobě všude ví, že tady je výborný přístup. K hráčům, fanouškům, ke všem. S hráči pracuje suprově. Bral jsem to jako výbornou možnost se po minulé sezoně zvednout,“ přál by si Dvořák, který už odchytal také několik prestižních reprezentačních akcí mládeže. Na Turnaji čtyř zemí dvacítek v ruském Permu byl dokonce vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Příjemně překvapit by ale mohl také 21letý Martin Holík. Ten předváděl solidní výkony v dorostu a částečně i juniorce Komety Brno, mezi muži si zachytal 2. ligu v dresu Pelhřimova a Havlíčkova Brodu, kde byl vloni oporou. Teď před ním stojí velká výzva.

„Je to pro mě obrovský posun nahoru, ale jsem za něj moc rád. Přerov si v Chance lize vede pravidelně velmi dobře, takže věřím, že budeme hrát pěkný hokej, který bude těšit fanoušky a návštěvy na stadionu budou co nejvyšší. Na ně se moc těším,“ pověděl Holík.

Vlastimil Dostálek
V týmu přijmu jakoukoliv roli, hlásí Vlastimil Dostálek

Aktuální soupiska HC Zubr Přerov:

Brankáři: Daniel Dvořák, Martin Holík, Michal Postava

Obránci: Tomáš Dřímal, Matyáš Gréč, Lukáš Forman, Josef Hrabal, Jiří Krisl, Mikuláš Zbořil

Útočníci: Radek Číp, David Dobša, Tomáš Doležal, Vlastimil Dostálek, Filip Dvořák, Jan Fencl, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Jan Süss, Roman Pšurný