Po dvouměsíční letní přípravě mají nyní čtyři týdny volna.

Znovu se sejdou 
v pondělí 30. července, týden budou trénovat na suchu a poté už vyjedou na led.

Kádr bude do jisté míry obměněný a Deníku se podařilo zjistit, jak vypadá aktuální složení týmu.

Dva měsíce dřiny

Zubři makali celý květen a červen. První měsíc pětkrát týdně a ve druhém třikrát týdně.

„Pondělí, středa a čtvrtek jsme měli odpolední tréninky pro všechny hráče, v úterý a čtvrtek v dopoledních hodinách speeding především pro mladé kluky, kteří dokončili střední školy a pro vysokoškoláky. A v pátek byla dobrovolná posilovna," přiblížil tréninkový rozvrh Pavel Sedlák, trenér a sportovní manažer.

Oproti loňsku však byla účast na trénincích o něco menší.

„Všichni mají svá zaměstnání a není to snadné dostat se na trénink. Ale ti, se kterými počítáme do další sezony, ze sedmdesáti procent chodili pravidelně. Trénovali jsme v patnácti až sedmnácti lidech, z toho bylo pět až šest juniorů," pověděl.

Letní část přípravy Zubři ukončili v závěru června dvěma fotbalovými zápasy v Beňově a v Horní Moštěnici, kde shodně zvítězili 5:4. Nyní se sejdou v pondělí 30. července.

„Budeme ještě týden trénovat na suchu v sestavě, která by měla buďto v neděli 5. srpna večer, nebo v pondělí vyjet na led. Mají to tak zřejmě všechny kluby, jelikož začátek soutěže se posunul až na 23. září,
a tudíž je zbytečné jít nějak brzy na led," vysvětluje.

Přerov by měl v přípravném období před soutěžním ročníkem 2012/2013 absolvovat deset utkání včetně jednoho slušně obsazeného turnaje v Porubě.

Kádr omládl

Brankářské trio je podle slov Pavla Sedláka jasné.

„Radek Tihlář, Jiří Sklenář a Petr Okáč jsou našimi hráči, takže s nimi na sto procent počítáme," pověděl na adresu mužů v masce.

Obránců je na předběžné soupisce zatím sedm. „Radomír Pala, Daniel Faltýnek, Tomáš Vlček, Jakub Ferenc, Vojtěch Sklenář, Jaroslav Tomeček a Martin Vávra – těchto sedm beků je jistých a na osmém pracujeme," prohlásil.

Útočníků má třináct, z toho dvě staronové tváře.

„Zpět jsou Antonín Sprušil a Jiří Goiš, kteří byli na hostování ve Vsetíně, respektive Hodoníně. Oběma tato zkušenost prospěla a nyní se vracejí do Přerova," prozradil.

Kromě dvou zmíněných forvardů počítá s útočníky Richardem Brančíkem, Markem Ditrichem, Zdeňkem Sedlákem, Janem Kolářem, Pavlem Hanákem, Markem Kundrátkem a s pěticí mladíků Petrem Vaňkem, Danielem Matušenkem (dříve Kocanem), Janem Loupalem, Matějem Málkem a Davidem Šťastným.

„Tohle je prozatímní kostra zhruba třiadvaceti hráčů, kteří by měli vyjet na led. S dalšími jsme v jednání, jiní se k nám hlásí sami, že by se v přípravě chtěli porvat o sestavu," sdělil Pavel Sedlák.

Dost hráčů odešlo nebo skončilo

Místo v základu zatím nemá jisté Martin Kotásek.

„Jsem 
s ním v kontaktu, je po operaci kolene. V průběhu měsíce srpna dostane šanci to u nás zkusit, a jestliže to bude dobré, nic nebude bránit tomu, aby podepsal smlouvu," upřesňuje.

Těmi, kdo dres Zubrů určitě neoblečou, jsou Vladimír Kočara a Jan Krajíček.

„Kočara ukončil aktivní kariéru a s Krajíčkem jsme se na dalším angažmá nedomluvili," pronesl Sedlák.

Pracovní povinnosti zatím brání pokračovat v hokejové kariéře Lukáši Menšíkovi a Františku Pospíšilovi.

Naopak štěstí ve vyšších soutěžích zkoušejí Matěj Blinka a Jan Kolařík.

„Blinka usiluje o angažmá v Olomouci či Šumperku a Jan Kolařík nastoupil do přípravy s Vítkovicemi. Jestliže se tam neudrží, tak jej zřejmě nabídnou někomu do první ligy, takže s ním asi moc počítat nemůžeme," sdělil.

Otazník poté visí nad Petrem Sakrajdou z Uherského Hradiště, jenž tým Zubrů posílil v závěru minulé sezony. Jelikož se jeho mateřský klub nepřihlásil do druhé ligy, hledá si zatím angažmá.

„Jsme spolu v kontaktu a budeme se v nejbližší době bavit, co bude dál," uvedl manažer.

Jak je na první pohled vidno, kádr přerovských Zubrů poněkud omládl. „Musíme tým omlazovat. Chceme do sestavy zapojit dva až tři hráče 
z juniorky, která hrála na špici první ligy. Neříkám, že naskočí a budou tým táhnout, ale od toho tady máme zkušené borce, aby jim pomohli," dodal trenér Pavel Sedlák.