Ujali se sice vedení, ale brzy o něj přišli. Ve třetím dějstvím Slezané vsítili druhý gól a následně při power-play Zubrů svůj triumf třetí trefou dokonali.

Sestava Zubrů byla okleštěna o několik hráčů základní sestavy. Faltýnka se Sakrajdou trápily zdravotní potíže, Ferenc s Kundrátkem plnili školní povinnosti a Běhal byl s výběrem reprezentace do devatenácti let.

Trenérskou dvojici Přerova Lubomír Václavíček, Pavel Sedlák, musel potěšit alespoň fakt, že již byla k dispozici gólmanská jednička týmu Martin Vojtek.

Zkušený brankář se v brance objevil po devítizápasové pauze.

„Martin nás v utkání hlavně při oslabení několikrát podržel. I přesto, že dlouho pauzíroval, tak předvedl velmi dobrý výkon," okomentoval jeho výkon Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

V úvodním dějství byli Přerovští i díky početním výhodám aktivnější. Výraznější příležitosti si však připisovali Slezané.

Po gólu volala zejména akce z 11. minuty, kdy se dvojice Měch, Mlýnek dostala do přečíslení dvou proti jednomu. Následná střela druhého jmenovaného však Vojtkovu klec o centimetry minula.

Zubři se zapotili hlavně v posledních třech minutách, kdy v oslabení dvou hráčů chránili nerozhodný stav. Nakonec úspěšně. S pokusy Galvase i Wolfa si zkušený přerovský brankář poradil.

Druhá třetina už žádanou změnu skóre přinesla. Nulu na kontě vstřelených branek Přerova smazal při početní výhodě Sedlák, kterému se podařilo po Blinkově pasu poprvé překvapit Šafránka. Vedení hostů trvalo jen tři minuty. Opavané si vybojovali útočné pásmo a při signalizovaném vyloučení dokázali udeřit Měchem – 1:1.

Přerov mohl poslat zpět do vedení Ditrich, tomu však ve skórování dokázal opavský gólman zamezit i v pozici ležícího. Oba soupeři se tak po čtyřiceti minutách rozcházely smírně při skóre 1:1.

„Za stavu 1:1 jsme byli herně nahoře, vytvořili jsme si řadu gólových šancí, bohužel ty jsme neproměnili. Měli jsme jít do vedení 4:0 a byl by klid," zmínil Václavíček.

Druhou branku Zubrů měl na hokejce Janeba, který se dostal do sólového úniku. Jeho úmysl v podobě bekhendového blafáku Šafránek vystihl a puk do sítě tak dokázal zabránit.

Na gólmana Opavy nevyzrál později ani Osina, jenž tečoval Kudělkovu střílenou nahrávku. Závěr patřil domácím. V 54. minutě dokázal Vojtek zneškodnit pokus Tichého, ale na následnou dorážku Pavelka už byl krátký – 2:1.

Nabuzení Slezané mohli brzy udeřit znovu. Vítkův sólový nájezd Vojtek skvělým zákrokem zlikvidoval a držel tak pomyslné akcie Přerova nad vodou.

Nepříznivý vývoj a hlavně nedostatek času přiměl trenéry Přerova k poslední možné taktické možnosti. V čase 57.50 si vzali oddechový čas a poslali na led šestého hráče do pole.

Do šance se dostal Sedlák, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo procpat puk do míst určených.

Soupeř následně trestal. Chalupa se zmocnil puku a střelou do opuštěné svatyně Přerova pečetil nejen tříbodový zisk Opavy, ale i vzhledem k výhře Havířova také pád Zubrů z první pozice tabulky.

„Měli jsme k dispozici řadu přesilovek, avšak v té kombinované sestavě to nějak nefungovalo. Šance jsme si vytvořili, dokonce jsme dali i tyčku. Na to se ale zkrátka nehraje. V koncovce jsme znovu shořeli, a proto také jedeme domů bez bodů," dodal v závěru Václavíček.

Další zápas čeká Zubry v sobotu, kdy od 17 hodin přivítají na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Měch (Mlýnek), 54. Pavelek (Tichý, Polok), 59. Chalupa (Pavelek, Bednárek) – 23. Sedlák. Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Moravec.

HC Slezan Opava: Šafránek – Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler – Kocián, Chalupa, Herman – Wolf, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek. Trenér: Karel Suchánek.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Tomeček, Vlček, Andrýsek, Osina, Kudělka – Goiš, Z. Sedlák, Matušenko – Ditrich, Brančík, Janeba – Blinka, Sprušil, Kolář. Trenér: Pavel Sedlák.

2. liga, skupina Východ

39. kolo: Opava – Přerov 3:1, Frýdek-Místek – Havířov 1:4, Prostějov – Nový Jičín 5:2, Valašské Meziříčí – Vsetín 3:4, Karviná – Poruba 2:5.

1. Havířov 39 22 4 5 8 154:94 79
2. Přerov 39 21 7 2 9 141:98 79
3. Prostějov 39 18 5 4 12 144:133 68
4. Poruba 39 17 3 5 14 129:116 62
5. Vsetín 39 17 3 1 18 136:128 58
6. Karviná 39 13 5 6 15 135:142 55
7. Nový Jičín 39 15 4 1 19 121:116 54
8. Opava 39 14 3 5 17 128:139 53