Už v prvních třiceti minutách utkání se ale skóre mohlo několikrát měnit, jenže přerovští střelci neproměňovali ani ty nejvyloženější příležitosti. Před domácími forvardy sice několikrát zívala poloprázdná brána, jenže v koncovce se jim nedařilo. „Kluci byli zpočátku dost nervózní. Spadlo to z nich až po prvním gólu, což byl podle mě zlomový moment celého zápasu,“ řekl trenér domácího mužstva Lubomír Václavík.

Přestože přes tisíc diváků na první branku čekalo až do 30. minuty, utkání začalo poměrně zostra. Již v první minutě se na Láníčka řítil Ferenc, ale střelou mezi betony neuspěl. Hosté se podle očekávání do brankových příležitostí tak často jako jejich protivníci nedostávali, přesto mohli jít i oni brzy do vedení. Kopáč ale v bezprostřední blízkosti puk za gólmana Tihláře nezasunul, a když po pěti minutách druhé třetiny Diviš zahodil také trestné střílení, sportovní štěstí se zřejmě urazilo natrvalo. Brzy poté totiž přišla zmiňovaná první branka z hole domácího Zdeňka Sedláka, který zbavil Láníčka kouzla neprůstřelnosti. Ještě do konce prostřední části překonal frýdeckého gólmana také Pavel Hanák, který si v přesilové hře chytře najel před bránu a precizní přihrávku Faltýnka v pohodě uklidil do hostující klece.

„Do zápasu jsme šli s tím, že zahustíme střední pásmo, což se nám dlouho dařilo. Pak jsme ale chybovali na útočné modré čáře a dostali první gól. Když jsme pak v oslabení inkasovali podruhé, Přerov se chytil a zápas si už pohlídal,“ uvedl zklamaný kouč hostujícího celku Radim Nečas.

Největší gólový příděl nastal v úvodu poslední dvacetiminutovky. Krásnou kombinaci ve 42. minutě, do které se zapojil celý první útok, přesně zakončil Jiří Goiš. O čtyři minuty později kapitulovala frýdecká defenziva už počtvrté, když Brančík vybídl Pospíšila ke gólovému průniku.

" Frýdek k nám evidentně přijel s taktikou co nejdéle držet nerozhodný výsledek, což nám příliš nesedělo. Začali jsme se více prosazovat, až v momentně, kdy Frýdek více otevřel hru. Za stavu 3:0 už ani hosté nevěřili, že zápas ještě otočí," sdělil kouč Václavíček.

Po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Láníčka v brance Frýdku Jagoš, ale ani on nedochytal střetnutí s čistým kontem. „Láníček si sice o střídání neřekl, ale za stavu 0:4 už bylo o výsledku rozhodnuto, proto jsem poslal na led Jagoše,“ vysvětlil rošádu brankářů Nečas.

Frýdek-Místek už v závěru nekladl takový odpor jako v první polovině utkání čehož využil osm minut před koncem zápasu také Kundrátek, který blafákem obelstil také frýdeckou dvojku mezi tyčemi.

Zápas se ve zbývajícím čase spíše jen dohrával, přesto se čestného úspěchu dočkali také hosté. Nepozornosti v přerovské obraně využil Kabeláč, který tak pět minut před koncem utkání překazil Tihlářovi čisté konto.

Zubři přesto v domácím prostředí potvrdili tři body ze Vsetína a po dvou odehraných duelech má na svém kontě plných šest bodů.

PAVEL MAŠLAŇ

Přerov – Frýdek-Místek 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 30. Sedlák (Kolařík), 38. Hanák (Faltýnek, Goiš), 42. Goiš (Hanák, Kočara), 46. Pospíšil (Brančík, Krajíček), 52. Kundrátek (Sedlák, Ferenc) – 55. Kabeláč (Matysz). Rozhodčí: Škach – Šimčík. Švarc. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 1120.
Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Pírek, Pospíšil – Kočara, Hanák, Goiš – Sedlák, Kolařík, Kundrátek – Menšík, Brančík, Ditrich – Černý, Vaněk, Kocan
Frýdek-Místek: Láníček (46. Jagoš) – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Vajda, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Gogolka, Majling, Kopáč, Mach, Pauliak