Od pondělí se totiž poprvé po delší přestávce znovu sklouznou na ledě.

MEO Aréna od čtvrtka znovu odstartovala zimní provoz.

„Od prvního začínáme napouštět ledovou plochu. Mělo by to být všechno připravené tak, aby právě toho čtvrtého srpna už od brzkých ranních hodin mohly první tréninkové skupiny vyrazit na led," přiblížil Lubomír Svoboda, generální manažer HC ZUBR Přerov.

Samotní hráči áčka ještě budou po zbylé dny pod dohledem trenéra Petra Dočkala trénovat na suchu.

„Odpolední tréninky budou probíhat v tělocvičně, posilovně i na travnatém hřišti," prozradil lodivod. Hokejisté už ve středu nafasovali výstroj, kterou už po neděli pokřtí první ledovou tříští.

Novinka: posunuté modré čáry

V MEO Aréně se událo několik změn.

„Pro diváka je nejzajímavější nové pravidlo, které vzešlo v platnost pro všechny soutěže řízené Českým svazem ledního hokeje, v podobě překreslení modrých čar. Od nové sezony se tak bude hrát na užší střední pásmo. Mělo by to přispět ke zlepšení útočné hry. Uvidíme, co to nakonec přinese," uvedl Svoboda.

(Modré čáry se posunuly blíže ke středovému kruhu. Změnu schválil kongres IIHF, pořádaný v květnu 2014 při mistrovství světa v Minsku – pozn. autora).

Zubři mají navíc lepší zázemí, a to ve formě nové kabiny, která vznikla mezi zimním stadionem a vedlejší sportovní halou.

„Do nové šatny se naši hráči nastěhují do čtrnácti dnů. Ještě ji musíme doplnit o potřebné věci, které jsou pro hokejisty nezbytné. Do té doby hráči budou ještě využívat svou standardní šatnu," upřesnil činovník klubu.

Kádr bude znám za měsíc

Od pondělí už hokejisté nazují brusle a vyrazí na led. Podle Svobodových slov by se přípravy mělo zapojit okolo třiceti hráčů.

Složení kádru je otevřenou záležitostí.

„Samozřejmě nové tváře se v Přerově určitě objeví, ale otázkou bude také, zdali se prosadí. Budou se s námi připravit i mladí talenti ročníků 1994, kteří loni hrávali juniorskou extraligu. Je to přípravné období, ve kterém se budou hráči hlavně zkoušet. Konkrétnější podoba jádru by mohla být okolo poloviny srpna," nastínil Svoboda.

Čekají se fans Jestřábů

A kdy Přerované zahajují zápasovou přípravu?

Ve čtvrtek 7. srpna míří do Vsetína a o den později se utkají doma s již prvoligovým Prostějovem (od 18 hodin).

„V Prostějove je stále postupová euforie. Předpokládáme, že jejich fandové do Přerova dorazí. V každém případě bude k dispozici pořadatelská služba. Na samotný zápas jsme tak z tohoto důvodu rozhodli nastolit vstupné třiceti korun, na ostatní zbývající bude standardních dvacet korun," doplnil jednatel klubu.

Seznam přípravných zápasů Přerova:

Vsetín – Přerov (čtvrtek 7. srpna 18.00)

Přerov – Prostějov (pátek 8. srpna 18.00)

Přerov – Opava (úterý 19. srpna 18.00)

Prostějov – Přerov (čtvrtek 21. srpna 18.00)

Opava – Přerov (čtvrtek 28. srpna 18.00)

Nový Jičín – Přerov (úterý 2. září 18.00)

Přerov – Vsetín (pátek 5. září 18.00)

Přerov – Nový Jičín (středa 10. září 18.00)

Turnaj v Porubě

Havířov – Přerov (středa 13. srpna 19.15)

Přerov – Jastrzebie (čtvrtek 14. srpna 16.00)

Přerov – soupeř neznámý (sobota 16. srpna)