Po pátečním výprasku od Havířova čekal Přerovany v sobotu další zápas. „Samozřejmě únava byla už velká, protože někteří hráči hráli ještě další zápasy mimo turnaj. Na to se vůbec nemůžeme vymlouvat," pověděl Pavel Sedlák, trenér Zubrů.

Pořadatelský tým vstoupil do konfrontace dobře. Už po jedenácti minutách první třetiny se zásluhou branek Seidlera a Rosypky ujal vedení 2:0, a to ještě Sklenář několik velkých šancí Slezanů zlikvidoval.

Druhé dějství bylo zcela v režii gólmanů, žádný z nich za svá záda kotouč nepustil.

Rozuzlení padlo v závěrečném třetím dějství. Po dvou velkých šancích domácího Chaloupky hosté poprvé udeřili. Naději vykřesal po Goišově pasu Kundrátek. Vstřelený gól Zubry patřičně nabudil. Blinka i Tomeček měli k vyrovnaný velice blízko, avšak kýženou branku vsítit nedokázali.

Naopak zásah Rostislava Vaňka minutu před koncem byl tím vítězným. Drama ještě zařídil v samotném závěru snížením Goiše, ale když promarnil při power-play obrovskou šanci Ministr, tak zápas skončil při skóre 3:2 pro domácí.

„Myslím si, že jsme sehráli vyrovnané utkání. Hrálo se s pozměněnými sestavami a domácí byli šťastnější, protože v závěru jsme ještě sahali po vyrovnání," zhodnotil Sedlák.

HC RT TORAX Poruba – HC ZUBR Přerov 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Seidler (Buček), 11. Rosypka (Piják, Pasker), 59. R. Vaněk (Zachar, Hruzík) – 51. M. Kundrátek (Goiš), 60. Goiš (M. Kundrátek, Haloda). Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Mrákava. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 177.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Jergl, Tomeček – Goiš, Gazda, Haloda, Sakrajda, Blinka, Šťastný, P. Vaněk, Ministr, Brada, Sprušil, Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák.