„Bylo to první vítězství se Slavií v této sezoně a myslím si, že zasloužené. Už první dvě třetiny jsme byli lepší a vygradovalo to ve třetí dvacetiminutovce, kdy jsme se začali ještě více tlačit do brány,“ byl spokojen asistent trenéra Zubrů Jakub Grof.

„Napadaly nám tam branky a potěšili jsme dneska vynikající publikum, které nás dnes přišlo podpořit, za což jsme šťastní,“ dodal kouč.

Po slabších návštěvách si den před Silvestrem do Meo Arény našlo cestu slušných 1816 diváků. Kdo opět zůstal doma, přišel o velmi svižnou a zajímavou první třetinu a třeba i o gesto fair play Mikuláše Zbořila, který odvolal údajné podražení na svou osobu.

NEUZNANÝ GÓL

To nejzajímavější ovšem nabídla až poslední vteřina prvního dějství. Domácí dotlačili puk za brankáře Michajlova, sudí však po poradě branku neuznali. Nebylo jisté, zda puk přešel čáru ještě před sirénou.

Od druhé třetiny začali být domácí lepším týmem. Paradoxně však ve vlastním oslabení inkasovali. Nepovedené střídání Zubrů potrestal Filip Vlček.

Vyrovnání ale bylo na spadnutí a oddaloval jej pouze výborný výkon Michajlova. Za svou aktivitu byli Zubři odměněni třemi přesilovkami a až v té třetí také gólem. Jakub Navrátil se podobně jako proti Litoměřicím trefil parádně.

FAMÓZNÍ TŘETÍ ČÁST

Ve třetí třetině pak domácí přepnuli na ještě vyšší rychlostní stupeň. A přidali i góly. Po 46 minutách hry se z levého kruhu po dobré práci Navrátila přesně trefil Tomáš Doležal.

„Myslím si, že jsme to dost zjednodušili. Čekali jsme od Slavie, že bude hrát svůj jednoduchý hokej. My jsme de facto hráli to stejné. Možná i to nám trošku pomohlo,“ hodnotil duel střelec rozhodujícího gólu.

Další branku pak vstřelil se štěstím Roman Pšurný, poprvé v soutěžním utkání se za Přerov prosadil také Matěj Svoboda. Utkání nechybělo vskutku nic, diváci v závěru viděli i větší potyčku, po které zamířili na trestnou lavici Jan Novák, Tomáš Šmerha a domácí Bodák s Kočicou.

„Byl to těžký zápas jako poslední dobou všechny, protože nám to moc nešlo. Jsme ale rádi, že jsme závěrečný zápas roku zvládli, navíc doma. Určitě super,“ pochvaloval si Tomáš Doležal.

Zubři tak zakončí rok 2019 jako druhý nejlepší tým Chance ligy. Další utkání odehrají v sobotu 4. ledna ve Vsetíně.

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Krisl), 46. T. Doležal (Pšurný, Navrátil), 49. Pšurný (Krisl, T. Doležal), 52. Svoboda (Dvořák) – 24. Vlček (Šmerha, Barák) Rozhodčí: Kašík, Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 1815.

Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Svoboda – Kočica. Trenér: Vladimír Kočara.

Slavia Praha: Michajlov – Novák, Ryzák, Antoš, Barák, Valík – Šmerha, Kubík, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – Ondráček, Kubica, Šteiner – Brož, Kohút, Furch. Trenér: Miloš Říha mladší.