Oba slovinští hokejisté prošli mládežnickými reprezentacemi. Dvaadvacetiletý Petelin je zkušenější než jeho o tři roky mladší krajan. Luka Petelin už totiž vloni měl hrát stabilně WSM ligu v dresu Třebíče, vše ovšem zhatilo zranění. Přesto do osmi zápasů zasáhl.

„Nemusel jsem se rozmýšlet dlouho, protože tuto soutěž už znám. Nabídka z Přerova mě hodně potěšila, takže bych se po zranění rád více prosadil. Chtěl bych pomoct k tomu, aby se podařilo splnit cíl a Přerov se dostal do play-off,“ řekl Luka Petelin, který v této sezoně působil v nižších soutěžích ve Švédsku.

Rok Macuh je aktuálně hráčem Olomouce, kde působí v juniorce, připsal si už ale i první extraligový start. Je také členem juniorské reprezentace Slovinska.

Vyztužením obranných řad by měl být příchod Jana Zahradníčka. Dvacetiletý odchovanec Nového Jičína jako dorostenec zamířil do Třince, kde si svými výkony řekl o místo v mládežnické reprezentaci. V této sezoně působil na farmě ve Frýdku-Místku, od nynějška se připojí k Zubrům.

„Poté, co odešel Kuba Grof a Kometa se rozhodla prodat Vlasťu Dostálka do Budějovic, jsme se rozhodli rozšířit kádr o jednoho útočníka a jednoho obránce. Také marodka se nám celou sezonu nevyhýbá, a jelikož chceme uhrát play-off a v něm hrát důstojnou roli, tak jsme potřebovali kádr doplnit,“ vysvětlil sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.

Posledním novým jménem na zubří soupisce je slovenský talent Patrik Hrehorčák. Teprve sedmnáctiletý útočník přichází na střídavé starty z Třince, kde je mezi staršími spoluhráči nejproduktivnějším hráčem vedoucího týmu juniorské extraligy.