„Za těch sedmnáct let, co jsme na hokeji někteří protrpěli, si myslím, že je to akorát. To třetí pivo si ještě určitě dám," smál se jeden z návštěvníků akce Pavel Doležal.

Nejen pivo, grilované pochoutky či vystoupení lokálních kapel bylo k mání při páteční akci v areálu pivovaru. Ta nejdelší řada se stála při čekání na podpisy přerovských hokejistů, kteří se v posledních týdnech díky postupu do první ligy stali místními hrdiny.

„Přišli jsme se sem podívat kvůli malému, protože je velký fanda. Jednou by chtěl taky hrát, tak uvidíme," řekla s úsměvem Martina Radová, jejíž synek v podepsané kšiltovce si hrdě odnášel také velký plakát s cennými autogramy.

Někteří sbírali podpisy na nejrůznější části svých těl. Jednou z takových fanynek byla Dita Zbořilová, jejíž ruce byly dokonale „potetované".

„Přišla jsem jen na chvíli, podívat se na nevlastního syna, jak tady podepisuje. Celou sezonu jsme ho hodně podporovali a jsme hrozně rádi, že to tak dopadlo," pověděla spokojeně rodinná příslušnice mladého beka Zubrů Mikuláše Zbořila.

Ten si akci užíval také.

„Je to pro mě zase nová zkušenost. Kdysi jsme jen měli takovou malou autogramiádu na zimáku. Je to něco nového, je super poznat lidi, kteří nám chodí fandit celou sezonu, já jsem nadšený. Myslel jsem, že podepíšu pět plakátů a půjdu domů, ale posedím si tady déle. Jsem ale samozřejmě rád, že přišlo tolik lidí, je to paráda," pochvaloval si Zbořil.

Mezi hokejisty Přerova nechyběla ani jedna z opor extraligového Zlína Jakub Svoboda. Rozdávání podpisů ale nebylo tím, co ho nejvíce zaměstnávalo.

„Taťka je tady přece jenom manažerem, tak mě poprosil, jestli bych sem nemohl zajít. Mám nějaké zkušenosti s podpisovkama, tak chtěl, abych to tady tak trošku vedl. Já jsem na to samozřejmě rád kývl. Je to tady fajn, znám lidi z pivovaru a kluky hokejisty víceméně všechny. Pro podpisy si ke mně ale nikdo nechodí, jedna slečna dokonce řekla, že ode mě nechce," řekl pobaveně Svoboda.

Oslavy narozenin pivovaru a vlastně i postupu přerovských hokejistů oficiálně končily ve 22 hodin, do té doby se darovaných sedmnáct sudů jistě bez problému vypilo. Spokojení hokejoví příznivci už se mohou těšit na novou sezonu v první lize, snad budou mít co slavit i příští rok.