I díky tomu se složení útoku Přerova opět značně proměnilo. Po delší době si za hosty zahrál také Matouš Kratochvíl, společně s Pláškem a Pšurným toho však příliš nepředvedli.

Celý zápas se mohl vyvíjet jinak, kdyby první přerovská Sýkorova formace využila jednu ze dvou obrovských šancí v úvodních vteřinách hry. Závorka ale za svá záda puk nepropustil.

Jeden z klíčových momentů tak nastal chvíli poté. Jan Berger sice parádně přepral Balána, za svou aktivitu v bitce si však vysloužil o dvě minuty navíc. A protože Zubři už tak hráli ve čtyřech, následovala přesilovka Energie pět na tři. Tu domácí okamžitě využili a šli do vedení. Trefil se Jakub Flek.

„Bohužel, první dvě třetiny jsme neproměnili šance, které jsme měli. Soupeř má tlak do brány, a to nám dokázal. Vlastně všechny čtyři branky padly z předbrankového prostoru, i když jsme na to hráče upozorňovali,“ mrzelo přerovského trenéra Petra Dočkala.

Skrvrna v podobě první branky se na přerovském výkonu podepsala i na začátku druhé třetiny. Tentokrát u toho sice nebyl Flek, dorážka Stloukala však dala Karlovým Varům dvougólové vedení a klid na hokejky. Domácí navíc po chvilce udeřili potřetí, podruhé při početní výhodě. Tomáš Rachůnek zblízka prostřelil Klimeše.

„Soupeř nám odskočil na rozdíl tří branek před třetí třetinou, ale my jsme naše hráče nabádali, že se dá se zápasem stále něco dělat,“ podotkl kouč Zubrů.

Ti nezůstávali po celý zápas herně pozadu. Šancí bylo dostatek, stejně tak i přesilovek. Jednu z nich konečně na začátku třetí dvacetiminutovky využil výbornou střelou od modré Zdeněk Čáp. Jenže zanedlouho poté Klimeš vyrazil puk přímo k Davídkovi, který vrátil Energii třígólové vedení.

Přesto Zubři v závěru pomýšleli na srovnání. V 52. minutě snížil na 2:4 Lubomír Malina a ke konci třetí třetiny to Přerov zkoušel i bez brankáře. Avšak bez výsledku. Favorit si udržel vedoucí pozici v soutěži, Zubři ovšem také ze čtvrtého místa neklesli níže.

HC Energie Karlovy Vary – HC Zubr Přerov 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Flek (Rachůnek), 22. Stloukal (Rachůnek, Krejčí), 38. Rachůnek (Gorčík), 47. Davídek (Stloukal) – 42. Čáp (Pšurný, Dvořák), 52. Malina (Chmelíř, Goiš). Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Toman, Coubal. Vyloučení: 9:9, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 2173.

Karlovy Vary: Závorka – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek. Trenér: Martin Pešout.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, M. Kratochvíl – Koblar, Berger, Dvořák – Gago, Václavek, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.