Devítitýdenní příprava na suchu Přerovanům skončila, teď si tedy hráči i realizační tým užívají zasloužené dovolené.

„Kluci mají dvoutýdenní volno. Třetí týden už se budou připravovat individuálně a v pondělí 24. července začínáme další fázi. Budeme dojíždět do Nového Jičína, než bude v Přerově hotová ledová plocha,“ nastínil kouč Petr Dočkal.

Kádr ještě není uzavřen, na ledě se k týmu připojí i hráči na zkoušku. Jedním z nich je i 22letý navrátilec Tomáš Krupa, který po štaci v dorostu Vsetína a juniorce Olomouce zamířil do Havířova, více toho ale odehrál v druholigové Opavě. Útočník se Zubry absolvoval už suchou přípravu.

„Příprava pod novým kondičním trenérem Michalem Pěničkou splnila to, co jsme si předsevzali. Snažíme se zabudovat další mladé juniory. Momentálně je jich v přípravě osm, další plánujeme vzít na led,“ prozradil Petr Dočkal.

Pavel Hanák
Manažer Zubrů Hanák o odchodech, nízké návštěvnosti, šetření i trenérech

Tři posily, více odchodů

Případné další příchody z borců na try-out tedy budou známy v srpnu, jinak se trenéři Svoboda s Dočkalem budou opírat o tradiční jména. Posilami jsou obránce Ondřej Cubo a útočníci Darek Hejcman a Vojtěch Tomi, oba navrátilci.

Výčet odchodů je o něco obsáhlejší. Z obránců tým opustili například František Hrdinka (odchod do Slavie Praha) či Ondřej Ševčík (Havířov), z forvardů nemohou Zubři počítat s Matoušem Kratochvilem (Vsetín), Rokem Macuhem (Olomouc), Zdeňkem Okálem (Kometa Brno) či Janem Süssem (Zlín). Obránce Matyáš Gréč a útočník Jan Fencl se s klubem nedohodli na podmínkách a rozhodli se pro civilní zaměstnání.

Vojtěch Tomi v dresu Přerova
Návrat střelce a konec odchovanců. Zubři odstartovali přípravu

„V rámci finančních možností, které máme, jsme s kádrem spokojeni. Nemůžeme v tomto konkurovat klubům, jako jsou Vsetín nebo Prostějov, které disponují minimálně jednou tak vysokým rozpočtem. Uděláme ale vše proto, abychom byli konkurenceschopní,“ slibuje Petr Dočkal.

A závěrem přidal i svůj tip na dalšího z favoritů Chance ligy. „Znojmo bude za mě černým koněm soutěže se stejným, ne-li větším rozpočtem jako mají kluby, které jsem jmenoval. Nebude lehkého soupeře,“ uzavřel kouč.

Aktuální soupiska HC Zubr Přerov:

Brankář: Michal Postava (2002)
Obránci: David Chroboček (1996), Robert Černý (1995), Jiří Krisl (1985), Tomáš Kudělka (1987), Ondřej Cubo (2003), Jan Billa (2004), Tomáš Hanák (2002)
Útočníci: David Dobša (2001), Antonín Pechanec (1991), Daniel Indrák (2001), Radim Hradil (2003), David Březina (1993), Tomáš Doležal (1990), Jan Svoboda (1999), Darek Hejcman (1994), Jiří Goiš (1989), Jakub Svoboda (1989), Patrik Tarnoczy (2002), Vojtěch Tomi (1994), Ludvík Lysoněk (2004)