Úvod Zubrům vyšel výborně. Po pěti minutách hry během přesilové hry prostřelil gólmana Plška od modré čáry Radomír Pala. Hostům zákonitě narostla pomyslná křídla a Vsetín prakticky do patnácté minuty nepustili do hry.

Kdyby býval Sprušil proměnil svou velkou příležitost, při které orazítkoval jen tyč, tak se mohlo střetnutí vyvíjet třeba i jinak. Bohužel pro Přerov se tak nestalo. Zlom jakoby přišel po tvrdém zákroku na Sedláka, jenž nebyl rozhodčím odpískán. Dlouho nevýrazné Valachy totiž brzy na to vrátil do hry Dubec. Tentýž hráč za dvě minuty dorazil za záda brankáře Vojtka další z pokusů a domácí tak rázem poprvé v utkání vedli. Skóre 2:1 svítilo na ukazateli i po první třetině.

Vsetín své vedení zvýšil v polovině utkání Vítkem. Zubři měli možnost ještě do zápasu promluvit, ale početní výhodu využít nedokázali.

Deset minut před koncem za stavu 4:1 opustil přerovskou branku Vojtek. Duel tak dochytal náhradník Okáč. „Martin měl nějaký zdravotní problém, ale nemělo by se jednat o nic závažného," uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra Přerova.

Vsetínští už slibně rozehraný duel dokázali dotáhnout do úspěšného konce a po výhře 5:1 tak brali tři body. Pro Zubry to po třech vítězstvích byla studená sprcha.

„Dvě třetiny utkání jsme byli více na trestné lavici než na té hráčské. Ve čtyřech nebo třech hráčích se hrát nedá. I proto je výsledek takový, jaký je," okomentoval Václavíček jeden z možných důvodů prohry.

VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Dubec (O. Hruška), 17. Dubec (O. Hruška), 30. Vítek (O. Hruška), 45. Tichý (O. Hruška), 55. Zúbek (Vaněk) – 5. Pala (Faltýnek). Vyloučení: 10:14. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1345. Střely na branku: 37:28. Buly: 39:42. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Vsetín: Plšek – Tesařík, Vrba, Vodák, Okuliar, Mečiar, Žabčík – Mikšovský, Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, O. Hruška, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík, Brezáni. Trenér: Viktor Hlobil.

Přerov: Vojtek (50. Okáč) – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Osina, V. Sklenář – Sedlák, Goiš, Vaněk – Ditrich, Brančík, Málek – Sprušil, Kolář, Matušenko – Brada, Rajnoch. Trenér: Pavel Sedlák.

Další zápas čeká Zubry v sobotu, kdy od 17 hodin na svém ledě změří síly s Porubou. V brance Ostravanů byl se měl objevit Radek Tihlář, který v týmu hostuje právě z Přerova.

TABULKA

Tabulka