„Nehrál jsem tady asi dvanáct nebo třináct let. Bylo to takové zpestření přípravy. Byl to můj první zápas, takže jsem se snažil, abych si nic neudělal, protože jsem se tam motal trošku jako nemehlo. Ale vyhráli jsme, takže v pohodě," usmíval se po zápase přerovský odchovanec.

Hosté nemohli do úterního zápasu vstoupit lépe. Už po dvaceti sekundách hry potrestala hrubku obrany Zubrů v rozehrávce dvojice Hruška – Němec. Vojtěch Němec byl v zakončení nemilosrdný a poslal Brňany do rychlého vedení.

To jistě potěšilo početnou výpravu fanoušků Komety, kteří se hlavně v úvodu starali o skvělou atmosféru.

Přerované se však postupně osmělovali a hra se začala vyrovnávat, žádná z nadějných střel ale Vejmelku v brněnské brance nepřekonala.

Do prostředního dějství vstoupili paradoxně lépe Přerované. Hned ve 21. minutě měl velkou šanci obránce Šnajnar, Vejmelka však působil velice jistě.

„Na první utkání jsme hráli ve slušném tempu. Ač byli kluci o krok pozadu, tak se dokázali prosazovat v útočném pásmu," našel pozitivum asistent trenéra Zubrů David Kudělka.

Největší šanci na vyrovnání měl ve 25. minutě novic v přerovském dresu Jakub Ižacký. Gólman Komety musel ven z brány, jeho rozehrávka se však odrazila právě k novojičínskému střelci, ten však místo odkryté klece trefil pouze tyč.

Tento moment jakoby symbolicky odstartoval fázi hry, v níž Brněnští rozhodli. Přečíslení hostů dobře vyřešil znovu Vojtěch Němec – 2:0. Neuběhla ani minuta a půl a střelu expřerovského Vlastimila Dostálka dorazil za záda bezmocného Klimeše Hynek Zohorna.

O čtvrtý gól Komety se pak ve 33. minutě postarala opět elitní formace. Ta doslova rozebrala přerovskou obranu, na konci krásné kombinace pak nestál nikdo jiný než Martin Zaťovič.

„Obrana nehrála tak, jak jsme si představovali, ale není to jen o obráncích. Je to o celé pětce, o tom, být na pozicích, kde máme být. Byl tam deficit v bruslení, kluci dostávali minulý týden opravdu velkou zátěž, ale na únavu se nemůžeme vymlouvat. Kometa ukázala, že má kvalitní mančaft, tam byl rozdíl. Dokážu si představit, že bychom třeba za dva týdny hráli vyrovnanější partii. Soupeř nás dnes přehrával," uznal Kudělka.

Také třetí třetina se hrála ve vysokém tempu. Zubři se nevyvarovali další chyby v rozehrávce, kterou po Dostálkově akci ztrestal svým druhým gólem v utkání Hynek Zohorna.

Čestný úspěch domácích zaznamenal ve 47. minutě po rychlém přechodu do útočného pásma Lukáš Vágner. Lví podíl na jediné zubří trefě si připsali Plášek s Ižackým.

Zubři tak na úvod dostali „pětku", jak ale avizovali už před zápasem, o výsledek v této fázi přípravy proti těžkému soupeři rozhodně nešlo. Někteří hráči se navíc perou o svá místa v sestavě.

„Nikdo z nových hráčů nezklamal. Máme tady ještě další dva hráče, které bychom rádi vyzkoušeli. Musíme hlavně zapracovat na součinnosti pětek," dodal závěrem David Kudělka.

HC Zubr Přerov – HC Kometa Brno 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Vágner (Plášek, Ižacký) – 1. Němec (Hruška), 28. Němec (Hruška), 29. Zohorna (Káňa, Dostálek), 33. Zaťovič (Němec, Koch), 44. Zohorna (Dostálek, Dymáček).

Rozhodčí: Mikula – Navrátil, Sedlák. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2457.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Šnajnar, Vágner, Pala, Novotný, Ferenc, Běhal, Malina – Procházka, Pšurný, Popelka – Plášek, Sýkora, Ižacký – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Blinka, Král, Dvořák. Trenér: Petr Dočkal.

Kometa: Vejmelka – Gulaši, Koch, Malec, Zábranský, Štencel, Trška, Furch – Zaťovič, Hruška, Němec – Dočekal, Zohorna, Dostálek – Káňa, Raška, Vondráček – Havránek, Dymáček, Mrázek – Gajarský. Trenér: Libor Zábranský.