Den a noc, jinak nejde výkon obou týmů ve dvou polovinách zápasu nazvat. Hlavně v první třetině si Přerov dělal z Kladeňáků papírové draky a jen litoval, že ze spousty šancí nevedl o čtyři pět gólů.

„Chtěli jsme se v zápase prezentovat hrou, která nám v posledních kolech přinášela vítězství. To se nám podařilo, v úvodu zápasu jsme dali rychlou branku, plnili jsme stanovenou taktiku a myslím, že jsme byli aktivnějším týmem. Téměř do poloviny zápasu jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel neproměňovali,“ mrzelo přerovského trenéra Petra Dočkala.

Po obrátce už to bylo jiné a v poslední třetině to už byla po vyrovnání na 2:2 spíše kladenská exhibice, kterou rozčísla krásná bomba Tomáše Plekance ze 41. minuty.

„Od půlky zápasu naopak převzali taktovku domácí. Ve třetí třetině jsme přestali hrát hru, kterou jsme hráli v první půlce zápasu. Nebyli jsme už tak aktivní a nechali jsme soupeře, který má osobnosti jako Vampolu a hlavně Plekance, aby skóroval,“ posteskl si Dočkal.

Jenže první minuta patřila zkraje zápasu hostům. Tomi si vychutnal ještě pospávajícího Zajíce a Cikánkovi nedal šanci. Běžela teprve šestnáctá vteřina zápasu a vánoční nálada v Kladně podpořená stylovými červenými dresy s rytířem v čepičce spadla na bod mrazu.

Až do konce první části pak byl slyšet hlavně přerovský kotel. Jenže Zubři už šance pálili (hlavně Hejcman), a nakonec byli rádi, že Vampola z domácího totálního zmaru trefil jen tyčku.

Od druhé třetiny se už Rytíři (kterým dorazil na lavičku Jaromír Jágr) zlepšili, jenže okna v obraně měli pořád. Ferenc ještě netrestal (břevno), ale další obří minelu Svedlunda už Navrátil nekompromisně ano a bylo to 0:2.

Plekanec se trefil dvakrát

Pak ale přišly momenty Tomáše Plekance. Hlavní hrdina zápasu nejprve v oslabení nechal vyniknout brankáře Klimeše, aby po pár vteřinách ujel do brejku a procpal mu puk mezi betony. Po chvíli vyrovnal Hajný tečující ránu Jelínka a Kladno bylo v laufu.

Prakticky do konce zápasu soupeře k ničemu nepustilo a v úvodu třetího dějství zápas strhlo na svou stranu. Nejprve přišla už zmíněná bomba Plekance do víka, následně si Machač najel na pas Vampoly a pak ještě opět Plekanec nesobecky při power-play oslovil Strnada, který skóre pečetil na 5:2.

„V sestavě, v jaké jsme sem přijeli, bez šesti hráčů základní sestavy, jsme už neměli sílu se zápasem něco udělat. Soupeř zaslouženě třetí třetinu zvládl a takticky vybojoval vítězství,“ uzavřel Petr Dočkal.

Další kolo Chance ligy sehrají Zubři v sobotu na domácím ledě s Havířovem. Utkání je na programu od 17 hodin.

Rytíři Kladno – HC Zubr Přerov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Plekanec (Machač), 30. Hajný (Jelínek, Filip), 41. Plekanec (Machač, Veber), 47. Machač (Vampola, Veber), 59. Strnad (Plekanec, Kehar) – 1. Tomi (Sikora, M. Novotný), 24. Navrátil. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 1820.
Kladno: Cikánek – Zajíc, J. Říha, Svedlund, Veber, Kehar, Volráb – Machač, Vampola, Zikmund – Strnad, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Filip, Hajný. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.
Přerov: Klimeš – Mlčák, M. Novotný, Malina, Ferenc, Pala, R. Černý, M. Pohl – Tomi, Pšurný, Sikora – F. Dvořák, T. Sýkora, Milan Procházka – Navrátil, Hejcman, Goiš – Moučka. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.