O startu přerovského snipera v novém působišti v nejvyšší soutěži informoval v pondělí klubový web Komety. Kromě Dostálka bude na soupisce Brňanů další ze Zubrů Tadeáš Král. Výměnou za Dostálka budou mít trenéři Dočkal, Kočara a Kudělka k dispozici Petra Mrázka. Dlouhodobě už se ve druhé obraně Komety zabydlel obránce Tomáš Dujsík.

Dalším oslabením pro Přerov bude absence Davida Šťastného, který zase nastoupí v základní sestavě PSG Zlín.

„My to bereme jako výbornou věc pro tyto hráče a jako dobrou reklamu pro přerovský klub. Pokusíme se s tím poprat i bez těchto klíčových hráčů. Kádr bychom měli mít stabilizovaný tak, že dva nebo tři hráči by to neměli nějak extra ovlivnit," věří trenér Zubrů Petr Dočkal.

„Šanci dostanou naši kmenoví hráči, například dvojčata Kratochvílova. Víme, že nás čeká těžký zápas. Šumperk se na to chystá od začátku reprezentační přestávky a nechtěl ani výměnu utkání. Uvidíme, jak ten zápas zvládneme, byli bychom rádi za každý bodík," dodává kouč.

V posledním kole doma Přerovští skolili Ústí nad Labem. Vzájemná střetnutí s Draky v této sezoně vykazují vyrovnanou bilanci 1:1. Poslední mač v Šumperku ovládli Přerované 3:2, vítězný gól dával Marek Sikora. Zubry v listopadu do Šumperku přijel podpořit početný výjezd fanoušků, ti by neměli chybět ani nyní. Šestého hráče možná hosté budou vzhledem k absencím potřebovat více než kdy jindy.

„Je to takové malé derby a my víme, že se na něj chystá řada našich fanoušků. Chceme jim udělat radost a být s jejich podporou úspěšní," prozradil závěrem další z trenérů Vladimír Kočara.

Tabulka WSM ligy

Tabulka