„Chtěli bychom pozvat všechny hokejové fanoušky ke sledování Generali Česká Cupu a podpoře jejich oblíbeného klubu, a to buď nejlépe přímo na stadionech, či u televizních obrazovek,“ uvedl pro server Hokej.cz Marián Zelko, marketingový ředitel Generali České pojišťovny.

Pohár se odehraje před základní částí v termínu od 4. srpna. Finále je na programu 15. a 22. září. Čtrnáct extraligových a dva prvoligové celky jsou rozděleny do čtyř skupin, ze kterých vzejde osmička pro play-off. Přerov bude hrát ve skupině D a utká se s třineckými Oceláři, Vítkovicemi a Zlínem.

„Byli jsme kontaktováni svazem, jestli bychom měli zájem se jakožto druhý nejlepší tým základní části Chance ligy zúčastnit. Hned jsme souhlasili, je to pro nás obrovská událost a velká čest,“ říká sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Fanoušci v Přerově tak budou mít jedinečnou možnost vidět v MEO Aréně kromě Zlína i další extraligové celky. A to v rámci regulérní soutěže, což je naprostý unikát.

Záležet ale pochopitelně bude na vývoji koronavirové pandemie a vládních opatřeních. „Pevně věřím, že to bude moci na zimáku sledovat co nejvíce lidí,“ přeje si Pavel Hanák.

Ten pochopitelně stále dává s trenéry a vedením klubu dohromady kádr na příští sezonu. „Těžko můžeme mít v poháru vedle extraligových týmů nějak velké ambice, v rámci přípravy to ale bude výborná zkušenost. Kádr skládáme, tak uvidíme, v jakém složení budeme nastupovat. Rozhodně ale nechceme udělat ostudu,“ uzavřel Pavel Hanák.

Cílem Generali Česká Cupu je podpora klubů, které kvůli pandemii přišly o vyřazovací část sezony a značnou porci příjmů. Vítěz pak získá milion korun, finalista 500 tisíc.

Rozlosování do skupin

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno

Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC VERVA Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc

Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín, HC Zubr Přerov

Zápasy Zubrů

Třinec – Přerov (úterý 4. srpna), Přerov – Zlín (čtvrtek 6. srpna), Přerov – Vítkovice (úterý 11. srpna), Vítkovice – Přerov (čtvrtek 13. srpna), Přerov – Třinec (úterý 18. srpna), Zlín – Přerov (čtvrtek 20. srpna)