Další posun vzhůru přichází díky nově vzniklé spolupráci s extraligovým klubem Piráti Chomutov.

Nabídku ke společnému postupu při práci s hokejovými talenty dostali Zubři od svého nového partnera.

„Přínos vidíme v tom, že Přerov se díky nové smlouvě posouvá v regionální hierarchii mládežnického hokeje na přední místo pomyslného žebříčku, a proto kompletní vedení přerovského klubu tuto vyslovenou myšlenku jednohlasně podpořilo," vyzdvihl uzavřené spojenectví se silným a dobře organizovaným klubem Radomír Kužílek, sportovní manažer mládeže HC ZUBR Přerov.

Piráti, jejichž A-tým se letos po roční pauze vrátil do extraligy a juniorka získala potřetí za poslední čtyři roky mistrovský titul, spolupracují s týmem prvoligové Kadaně a na bázi hokejové mládeže kooperují s okolními kluby v Klášterci nad Ohří, Lounech a Bílině. Do této sféry navíc nově zařadili Písek a Přerov.

„V uvedených městech hodláme finančně a metodicky podporovat výchovu mladých hráčů. Přerovský klub jsme oslovili proto, že dlouhodobě produkuje výborné hokejisty, účinkuje v extralize mladšího dorostu a má podporu zdejší radnice," vypočítal Jaroslav Liška, sportovní manažer Pirátů.

„Cílem našeho zájmu je Extraliga mladšího dorostu. Přejeme si, aby se nadále na přerovském ledě udržela. Navíc chceme, aby se v Přerově vytvořilo malé centrum, kam budou přicházet hráči z regionu s určitým talentem a tito hráči pak případně mohou odejít i k nám," doplnil Liška.

Otevřené dveře do chomutovského klubu mají také trenéři Zubrů. A nejen ti z kategorie mladších dorostenců. Piráti je přizvou na semináře a další akce, při nichž je budou seznamovat s metodikou a odhalí jim know-how profesionálního klubu.

„Bude to pro naše trenéry nová zkušenost, která je určitě v trenérské práci posune dál. Na spolupráci s Chomutovem se moc těšíme," dodal Radomír Kužílek. (hc)