„Kuba je pro nás další velkou posilou do obrany. Dobře zná zdejší prostředí a i přes několik zajímavějších nabídek se rozhodl pro Přerov. Věříme, že naváže na své výkony z minulosti,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Odchovanec brněnského hokeje před minulou sezonou zamířil do extraligové Ridery, kde odehrál přípravu, po níž však putoval zpět na Hanou. Za Vítkovice si pak zahrál pět zápasů v prosinci, následoval návrat do Chance ligy.

„Mohl jsem nakouknout do extraligy, ale s minulou sezonou nejsem vůbec spokojený,“ přiznal Kubeš.

Pravdou je, že po skvělé sezoně 2019/20, kdy nasbíral za Přerov po návratu z Polska v 52 duelech 27 kanadských bodů (9+18), zůstal směrem dopředu za očekáváním. Tečku za sezonou pak udělalo nepovedené čtvrtfinále s Porubou.

„To nepovedené play-off je jeden z důvodů, kvůli kterým jsem tady chtěl zůstat. Cítím, že mám potřebu něco klubu a městu splatit. Navíc se mi tady líbí a jsem spokojený. Chci se minimálně vrátit k těm výkonům, které jsem tady předváděl po příchodu z Polska,“ dodal stále jeden z elitních prvoligových obránců.

Kádr HC Zubr Přerov:

Brankáři: Michael Petrásek, Michal Postava, Petr Žurek

Obránci: Jakub Kubeš, Vít Seeman, František Hrdinka, Ondřej Ševčík, Robert Černý, Jiří Krisl, Matyáš Gréč, Jan Fencl, Adam Holík, Jakub Němec, Jan Billa

Útočníci: Roman Pšurný, Tomáš Doležal, Jakub Herman, Jakub Svoboda, Matouš Kratochvil, Jan Süss, Jan Svoboda, Tadeáš Král, Matěj Novák, Daniel Indrák, David Dobša, Matěj Halík, Tobiáš Kuchta, Michal Šilhavý