"V prvé řadě musím pogratulovat soupeři ke třem bodů a výbornému výkonu. Bylo to jedno z nejlepších mužstev, které se v Kolíně představilo. Dá se říct, že na ledě bylo dneska jen jedno mužstvo, dá se říct, že my na něm neexistovali," uznal kolínský kouč Petr Martínek.

Celé utkání poznamenala řada vyloučení na obou stranách. První gól tak dávali Zubři do šatny při hře ve čtyřech, kdy se Roku Macuhovi vyplatila aktivita a důraz na brankovišti.

V prostředním dějství razantně utnul trápení v přesilovkách parádním golfákem Jakub Svoboda. A pak už padaly branky jen v početních výhodách.

Na druhé straně o sobě dal vědět přesným pasem na gól Veselého nejproduktivnější hráč ligy Zdeněk Král, Tomáš Kudělka ale další tvrdou ranou (tentokrát od modré) vrátil Přerovu dvoubrankové vedení.

"Dvě třetiny to byl opravdu takový zvláštní a rozkouskovaný hokej, ve třetí třetině se nám pak podařilo odskočit na dvě branky, a to už rozhodlo," hodnotil přerovský trenér Robert Svoboda.

Triumf hostů ve třetí dvacetiminutovce pečetil díky výbornému zakončení obránce Jakub Kubeš.

"Bylo to takové rozhárané utkání s mnoha fauly na obou stranách. Domácí se ještě pokusili nátlakovou hrou něco změnit, ale celkově to byl výborný výkon Michala Postavy a celého týmu," byl spokojen Robert Svoboda.

Spolehlivě chytající Michal Postava pustil jedinou z 39 kolínských střel, neprosadila se proti němu ani zbrusu nová hvězdná posila domácích Markus Korkiakoski.

SC Marimex Kolín – HC Zubr Přerov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Veselý (Král, Niko) – 20. Macuh (Kudělka, Goiš), 27. Jakub Svoboda (Kudělka), 39. Kudělka (Dvořák), 53. Kubeš (Březina, Pechanec). Rozhodčí: Grygera, Květoň – Beneš, Pěkný. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Diváci: 756.

Kolín: Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Cibák – Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Korkiakoski, Sklenář – Lang, Matějček, Jankovský – Šedivý, Morong, Síla. Trenér: Šťastný.

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – P. Kratochvil, Süss, Jakub Svoboda – Doležal, Ministr, Indrák – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dvořák, Macuh, Goiš. Trenéři: R. Svoboda a Dočkal.