Zubři jako by po většinu zápasu měli v hlavách fakt, že z vyřazovacích bojů už by je odstavila jen shoda náhod. „I kdybychom bod neudělali, nějak jsme věděli, že už tam jsme. Už ráno od rozbruslení to nebylo takové, jaké to mělo být,“ přiznal po boji trenér Přerova Vladimír Kočara.

Snad s výjimkou prvních dvou střídání to tentokrát od domácích byla vlažná první třetina, což tři vteřiny po ubráněném oslabení Přerova potrestal z dorážky Ivan Ďurač. Poruba navíc dobře bránila střední pásmo a Zubři se jen stěží dostávali do šancí.
V prostředním dějství nejprve domácí přežili nebezpečnou přesilovku hostů, při té své Roman Pšurný nejdřív zahodil jasný gól, podruhé už ale mířil přesně, bylo srovnáno.

Místo tlaku však přišel rychlý pád na zem. Nejdřív měl Přerov opět štěstí při střele Pastora od modré, kterou zastavila tyč. Pasivity Zubrů ale přeci jen ve 29. minutě využil produktivní Jakub Illéš.

Poruba zkrátka byla v první polovině utkání lepším týmem a lesk přerovské hry z předešlých kol úplně vymizel. To ještě ve 35. minutě skončil puk za Klimešem potřetí, avšak po teči Tomana vysokou holí, branka uznána nebyla. Regulérní gólovou tečí se poté nicméně prezentoval Filip Dvořák a do třetí třetiny se šlo za stavu 2:2.

„Dvě třetiny z naší strany byly hrozně špatné. Mohli jsme prohrávat klidně 5:2, soupeř hrál velmi dobře, neměl co ztratit, výborně bruslil,“ smekl Kočara.

Lukáš Klimeš (uprostřed). Hokejisté Přerova na domácím ledě porazili Litoměřice 3:1
Klimeš se vysmál Královi: Gratuloval jsem mu ke knockoutu

ZLEPŠENÍ PŘIŠLO VE TŘETÍ TŘETINĚ

Lépe do poslední dvacetiminutovky vstoupili hosté. Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončoval perfektní střelou od modré Marek Slavík. Jenže vedení hostů trvalo jen 18 vteřin. Na 3:3 srovnával okamžitě Milan Davídek.

Přerované poté konečně byli aktivnějším týmem a šli za vítězstvím. Velký tlak v závěru však v gól nepřetavili, šlo se do prodloužení, ve kterém branka nepadla.

Samostatné nájezdy vyšly lépe hostům díky dvěma úspěšným pokusům Ivana Durače, který se tak stal hrdinou středečního duelu.
„Až v poslední třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme tam hodně gólových šancí, které jsme neproměnili. Ale myslím, že jsme prohráli kvůli tomu, jak jsme k tomu dvě třetiny přistoupili,“ uzavřel Vladimír Kočara.

V sobotu jeho tým čeká atraktivní derby ve Vsetíně. Zubři budou chtít i po předposledním kole hájit výborné páté místo tabulky Chance ligy.

Vladimír Kočara
Svaz rozhodl: junioři Zubrů extraligu neudrží. Facka, zlobí se Kočara

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Pšurný (Navrátil, Novotný), 39. Dvořák (Novotný, Moučka), 45. Davídek (Goiš, Hejcman) – 11. Ďurač (Ovčačík, Slavík), 29. Illéš (Guman, Hudeček), 35. Slavík (Ovčačík, Hudeček), rozhodující nájezd Ďurač. Rozhodčí: Hradil, Barek – Lukš, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 1780.

Přerov: Klimeš – Novotný, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Davídek – Dvořák, Moučka, Š. Kratochvil. Trenér: Vladimír Kočara.

Poruba: Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Padrnos – Káňa, Kanko, Dufek – Guman, Hudeček, Illéš – Ďurač, Jáchym, Toman – Alexejev, Baláž, Ollender – Häring. Trenér: Miloš Holaň.