Uvidí Meo Aréna oslavy postupu?

Na rozdíl od předchozích střetnutí se týmu podařilo prolomit střeleckou smůlu během přesilovek. Trenéři se v předcházejícím tréninku na tuto herní variantu zaměřili a výsledek se dostavil.

„Hráli jsme s pěti útočníky a nová varianta se vyplatila," prozradil Jakub Ferenc, přerovský obránce.

„Vzápětí klukům vyšel nacvičený signál a z toho padl důležitý gól," pokračoval klíčový bek.

Přerované v zápase využili dvojnásobnou početní výhodu i tu klasickou a právě dvě po sobě vstřelené branky.

„Do Nového Jičína jsme jeli s tím, že vyhrajeme. Měli jsme sice opatrnější začátek, protože jsme také nevěděli, s čím na nás vyrukují," nastínil Ferenc.

Fanoušci Zubry poženou

Nula na kontě obdržených branek byla také odměnou za předvedený výkon. Kvalitní obranná činnost hostů dovolila soupeři pouze v patnácti případech přímo ohrozit Vojtkovu branku.

„Hráli jsme výborně dozadu. Pomáhali nám i útočníci, a když měli domácí nějakou šanci, tak ji Martin chytil a to hrálo také svou roli," zmínil hráč s číslem 89 na dresu.

Výsledky 5:2 a 3:0 dávají Zubrům do středečního duelu výhodu. Soupeř z Nového Jičína je pod tlakem nutnosti zvítězit, tak hodlá pro úspěch udělat maximum.

„Do Přerova pojedeme s tím, že se ještě jednou chceme vrátit k nám. Budeme se o to snažit a uděláme pro to maximum," pověděl před klíčovým utkáním novojičínský trenér David Handl.

Naproti tomu Přerované mohou hrát ve větší pohodě. Sami si však sérii zkomplikovat nechtějí.

„Chceme sérii samozřejmě uzavřít, ale musíme do toho jít s pokorou. S kluky jsme se o tom bavili… Pokud Jičín bude chtít prodloužit sérii, tak musí vyhrát. Určitě otevřou více hru. My musíme hrát trpělivě a čekat na jejich chyby. Fanoušci nás určitě v hojném počtu poženou, stejně jako tomu bylo i v Jičíně. Musíme hrát dobře z obrany a tlačit se do zakončení. Něco tam snad spadne," pověděl Ferenc.

Za postup palačinky

Vytáhlý bek prozradil, že na případný postup je vypsaná v týmu odměna.

„Jirka Sklenář slíbil, že nám udělá palačinky, takže určitě o motivaci máme postaráno," prozradil s úsměvem Jakub Ferenc, který v návaznosti potvrdil, že se spoluhráči sleduje po oku i výsledky z ostatních hraných sérií.

„Ano, sledujeme. V autobuse jsme se s klukama na to dívali, některé série jsou opravdu zajímavé," uzavřel Ferenc.

Trenérská dvojice Pavel Sedlák – Lubomír Václavíček nemůže počítat se službami Marka Ditricha, jenž při prvním utkání utrpěl zlomeninu zápěstí a sezona pro něj skončila.

Otazník visí nad startem Daniela Faltýnka, který je v tréninkové zátěži, ale zdali naskočí do zápasu, tak to ještě není jisté.

Třetí čtvrtfinálový duel je na programu ve středu od 18 hodin na ledě Meo Arény.