Raketový start do utkání zařídil domácím při vlastním oslabení ve 3. minutě Petr Mrázek. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Marek Pabiška však trefil pouze tyč Klimešovy brány.Zubři proti Benátkám

Pojizeřané často nahazovali na přerovského gólmana a chodili si tvrdě pro odražené kotouče. Některé dorážky musel Klimeš zpacifikovat, jindy se o čištění prostoru starali obránci. Po jedné takové situaci Novotný pěstně zchladil hostujícího Dlouhého.

„Benátky se celou sezonou prezentují rychlým kombinačním hokejem se spoustou bruslení a kontaktu. Na začátku bylo vidět, že fyzické síly nám po dvou venkovních zápasech trošku odcházejí. Hra měla asi mít větší spád," hodnotil střetnutí trenér Přerova David Kudělka.

Také Benátky prožily skvělý vstup do třetiny. V prostředním dějství využily už po půlminutě hry přesilovku a bylo vyrovnáno. Velezkušený Václav Pletka v pohodě doklepával za bezmocného Klimeše. Ve 24. minutě navíc hosté hráli ve čtyřech proti třem a najednou byli ve vedení. Odražený puk trefil přesně Jiří Černoch.

Další část hry byla ve znamení několika velkých šancí Přerova zvýrazněných přesilovkou. Avšak až těsně po návratu Ulrycha z trestné lavice Zubři konečně vyrovnali. Hořavovu střelu tečoval nechytatelně ve 30. minutě Jiří Goiš.Zubři proti Benátkám

Trvající aktivita Zubrů vyústila za dvě minuty v další přesilovku, tentokrát využitou. Vedení domácím vrátil Marek Sikora.

V posledním dějství byla k vidění ještě tvrdší hra než doposud. Dlouho se hrálo bez větší šance, to rozsekl až ve 47. minutě David Šťastný. Ideální přihrávka Petra Hořavy jej poslala do úniku, s nímž si forvard jeho kalibru umí poradit – 4:2.

Rozhodující moment nastal v 55. minutě. Benátky dostaly možnost přesilové hry, kterou umocnily hrou bez brankáře. Risk jim ale nevyšel. Tomáš Sýkora přidal branku na 5:2. Tah s odvoláním gólmana musel hostům hlodat v hlavě o to víc, když po pár vteřinách branku přeci jen vstřelili. Obyčejnou početní výhodu využil šťastně z úhlu Dominik Hrníčko.

Zbytek duelu už se spíše dohrál, MEO Aréna tak mohla začít slavit tři body. Zubři jsou jednou nohou v play-off.

„Jsme rádi za to, že jsme dnes vyhráli. Bylo to vydřené, kluci si splnili to, co jsme chtěli a dali do toho srdíčko. Vyzdvihnout musíme Klimeše v bráně, prostě nás drží," dodal závěrem Kudělka.

HC ZUBR Přerov – HC Benátky nad Jizerou 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Mrázek (Běhal, Pšurný), 30. Goiš (Pala, Sýkora), 32. Sikora (Sýkora, Hořava), 47. Šťastný (Sikora, Hořava), 57. Sýkora – 21. Pletka (Jonák, Havlín), 24. Černoch (Jonák, Říha), 57. Hrníčko. Rozhodčí: Fiala – Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:10, navíc Dlouhý (Benátky) 10 minut osobní trest, Jonák (Benátky) trest do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 2198.

Přerov: Klimeš – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Šťastný – Goiš, Popelka, Dostálek – Š. Kratochvíl, Kovařík, Stoklasa. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Benátky nad Jizerou: Lukáš – Havlín, Říha, Kajínek, Pabiška, Hubáček, Kurka, Ulrych – Pletka, Černoch, Jonák – Špaček, Volf, Dlouhý – Víšek, Plodek, Hrníčko – Bittner, Havlas, Ordoš. Trenér: Jiří Čelanský.

První hokejová liga – 50. kolo

České Budějovice – Kladno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1), Jihlava – Most 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), Havířov – Třebíč 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), Litoměřice – Kadaň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0), Přerov – Benátky nad Jizerou 5:3 (1:0, 2:2, 2:1), Šumperk – Prostějov 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1), Ústí nad Labem – Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0).