„Vidím to hodně špatně. My máme jednoho nakaženého, zbytek kluků je úplně v pohodě včetně trenérů a kustodů. Přesto museli do karantény. Pokud to budeme dělat takto, bude to hodně těžké. Pokud bude někdo pozitivní, může to trvat taky měsíc nebo déle, než budeme hrát,“ kroutí hlavou sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Přerované hlásili prvního nakaženého člena týmu ve středu odpoledne. Ihned tak museli přerušit přípravu.

„Celý tým, všichni hráči, trenéři a kustodi, kteří se potkali s jedním hráčem na pátečním tréninku, je v karanténě. V pondělí máme kontrolní výstupní testy. Buď nás pustí a můžeme dál trénovat, nebo bude někdo pozitivní a budeme řešit s hygienickou stanicí, co dál,“ popsal Hanák situaci.

Sobotní duel s (mimochodem také „pozitivním“) Vrchlabím se tak s jistotou neuskuteční, Zubři si na první mač soutěžního ročníku budou muset počkat nejméně do příští středy, kdy by ve 2. kole vyzvali Kladno. To však pouze v případě naplnění optimistického scénáře.

„Já jsem v tomhle skeptický. Pokud bude toto pravidlo s karanténou pro celý tým dál platit, tak ta soutěž nejde odehrát v regulérních podmínkách,“ má jasno jednatel HC Zubr Přerov Tomáš Pluháček.

„Do karantény by měl jít nemocný člověk, který má příznaky. Stejně jako u normální chřipky nebo angíny. Ostatní by měli pokračovat v činnosti. To se netýká jen sportu, ale také kultury, škol a tak dále,“ vyjádřil Tomáš Pluháček svůj názor.

Hráči Přerova tak nyní zamířili do různých koutů republiky do svých domovů, kde je čekají další odběry. Pokud by byly negativní i v pondělí, karanténa Zubrům v úterý skončí. Že by pak bez větší přípravy Hanáci jeli vyzvat ve středu Jágrovo Kladno s Tomášem Plekancem?

Tento scénář příliš reálně nepůsobí.