„Soupeř byl velice silný, aktivnější, vyhrával souboje. My jsme se s tím nemohli vyrovnat. S pokorou musíme brát bod,“ uznal přerovský trenér Robert Svoboda.

Zubři měli kvůli odloženému duelu ve Vsetíně na rozdíl od zbytku ligy v pondělí volno a jako by je delší pauza uspala. Úvod patřil jasně hostům, Přerované byli ještě v kabině a Tomáš Křehlík v čase 9:25 tečoval Jáchymovo nahození a poslal hosty do zaslouženého vedení.

„Myslel jsem si, že chuť bude po pauze na naší straně, ale někdy to tak je. Člověku chybí krok, špatně a pozdě se rozhoduje,“ ohlédl se kouč Zubrů.

První zákrok si jihlavský Neužil připsal až ve 13. minutě, kdy jej vystrašil Okálův bekhend. Další šance pak Hanáci měli v přesilovce, ale byla to Dukla, kdo byl blízko druhé brance. Krislova hokejka ale zaskočila na brankové čáře Klimeše, který si připsal druhý start za Zubry v sezoně a i díky němu mohli být domácí rádi, že skóre je po první třetině jen 0:1.

Poměr střel na bránu po první třetině? Všeříkajících 6:20! Přerované se tedy museli v prostředním dějství výrazně zvednout. Pomohla jim přesilovka. Sekundu před jejím vypršení ukončil zmatky v jihlavském obranném pásmu tvrdou střelou Antonín Pechanec.

Až vyrovnání trošku probudilo podobně spící MEO Arénu. Přečíslení formace přerovských odchovanců pak po Indrákově pasu zužitkoval Daniel Ministr a náhlý obrat byl na světě.

Klimeš deptal soupeře

Dukla byla ale nadále obrovsky nebezpečná, Klimeš však deptal jihlavské střelce hlavně při hostujících přesilovkách.

Po jedné z nich se sám na Neužila hnal z trestné lavice se vracející Kudělka, při té další byl před jihlavským gólmanem sám Březina, skóre se však už ve druhé dvacetiminutovce neměnilo.

Ve třetím dějství už ano. Zasloužené vyrovnání obstaral ze šťastné dorážky v 45. minutě Harkabus.

Pak ale začala přerovská smršť umocněná přesilovkou, při které domácí rozezvonili tyč Neužilovy klece.

„Otočili jsme skóre, měli tam i dva samostatné nájezdy, které by ten zápas mohly změnit, ale to se nepovedlo. Přesilovky jsme ve třetí třetině sehráli dobře, ale nepomohly nám,“ pokrčil Robert Svoboda rameny.

A tak v podstatě rozhodlo vyloučení Tomáše Doležala minutu před třetí sirénou. Přesilovku čtyři na tři Jihlava dokázala využít a Zubři tak ve třetím utkání v řadě brali jen bod.

Dmytro Unhurian je velkou posilou pro TJ Sokol Tovačov.
Dmytro pálí! Tovačovu pomáhají do horních pater i zahraniční posily

HC Zubr Přerov – HC Dukla Jihlava 2:3p (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Pechanec (Kubeš, Březina), 30. Ministr (Indrák, Dobša) – 10. Křehlík (Jáchym, Juda), 45. Harkabus (Fronk, Kočí), 62. Fronk (Čachotský). Rozhodčí: Rapák, Zubzanda – Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1125.

Přerov: Klimeš – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Ministr, Indrák. Trenéři: R. Svoboda, Dočkal.