Další zápas, který se hraje ve čtvrtek v Prostějově, už může být rozhodující.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

První branku vidělo 2690 diváků hned ve čtvrté minutě. K nelibosti domácích fandů padla za záda gólmana Tihláře. V přesilové hře adresoval kotouč před branku Stejskal a kapitán Duba jej poslal do sítě.

Zubři se po inkasování tlačili, ale jak Hanák, tak ani Ševčík v dobrých šancích neuspěli. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Meidl vracející se z trestné lavice dostal přesný pas a uháněl sám na Tihláře, který jej ovšem vychytal.

Vyrovnání měli na holích Kolařík a po něm také Ševčík, jenže Sedlář byl vždy na svém místě. Po první třetině tedy mohli být spokojenější hosté.

Po příchodu z kabin si ve 24. minutě Sprušil najel až mezi kruhy a střelou švihem vymetl šibenici prostějovské svatyně. Vyrovnáno!

Jenže nerozhodný stav dlouho nevydržel. V čase 26:48 se tvrdou střelou od modré čáry prosadil obránce Paška a Jestřábi byli opět na koni – 1:2.

Hosté mohli dokonce odskočit na rozdíl dvou branek, když ukázkově využili přečíslení tři na dva, ale David Šebek na Tihláře nevyzrál.

Srovnat se soupeřem krok se domácím podařilo ve 37. minutě, kdy si Osina všiml Kotáska naskakujícího z trestné lavice na led. Ten se protáhl kolem mantinelu a střelou na vzdálenější tyč rozjásal stadion.

Ze třetí třetinu uběhlo pouhých 42 sekund a Zubři poprvé v utkání vedli. Postaral se o to obránce Pala, který si sjel až před Sedláře a zavěsil.

Hosté se následně snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale přerovští hráči je do vážnějších šancí nepouštěli. Naopak Ševčík, Kotásek i Kolařík mohli vstřelit uklidňující čtvrtou branku, ale nestalo se tak.

Prostějov přežil i 105 sekund dlouhé oslabení ve třech a v závěru utkání se pustil na steč při power-play. Zubři ovšem byli pozorní a jednobrankový náskok uhájili.

„Domácí měli možná o dvě, tři větší šance více, ale jinak to bylo vyrovnané utkání. Při našem třetím inkasovaném gólu jsme udělali velkou chybu, kdy jsme nechali do tandemu najet obránce. Poté už si to Přerov pohlídal. Bylo to divácky i hráčsky zajímavé utkání, jen ten výsledek nám nějak nesedí,“ okomentoval utkání prostějovský kouč Petr Zachar.

To na druhé straně mohlo být veseleji, i když domácí po dvě třetiny stále jen dotahovali.

„Nakonec jsme to zvládli, a to je důležité. Kdyby se prohrálo, tak už je nůž na krku a bylo by to velice těžké. Je dobře, že jsme to zvládli. V první třetině jsme měli tři gólové šance, kdybychom je proměnili, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Takové jsou ale zápasy v play-off. Nikdo nečekal, že jim zase dáme devět branek. Prostějov má dobrý tým, bude to ještě těžké. Teď už ale doma musí,“ nechal se slyšet Lubomír Oslizlo, trenér Přerova.

Branky: 24. Sprušil (Faltýnek), 37. Kotásek (Osina, Musil), 41. Pala (Ševčík) – 4. Duba (Stejskal), 27. Paška (Žajgla).

Vyloučení: 7:9, navíc Duba (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 2690. Rozhodčí: Škrobák – Hejda, Velinský. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Musil, Vlček, Valenta – Ševčík, Sprušil, Kolář – Hanák, Kotásek, Kočara – Kolařík, Sedlák, Ditrich.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Doseděl, Halouska, Staněk, Janáček, Paška, Peštuka – D. Šebek, Duba, Stejskal – Meidl (18. Coufal), Zbořil, Šimo – Žajgla, Čuřík, Smejkal.

Zubři využili domácí prostředí a ujali se ve čtvrtfinálové sérii vedení. Mají tak výhodu mečbolu, kterou mohou už ve čtvrtek v Prostějově proměnit. Pokud se tak nestane, rozhodující utkání se odehraje v sobotu v Přerově.