Tohoto soupeře přehráli i napočtvrté v probíhající sezoně.

V sobotu je čeká cesta do Frýdku-Místku, který bojuje o první osmičku zaručující play-off. I s tímto soupeřem mají skvělou bilanci 3–0.

Přerovští hokejisté ve Valašském Meziříčí uspěli především zásluhou třetí formace a hattricku Pavla Hanáka.

„Se třemi góly jsem celkem dost spokojený. Konečně nám to tam zase pěkně napadalo. V minulém utkání proti Vsetínu naše lajna všechny góly dostala a navíc jsme několik posledních zápasů žádný nedali. Týmu jsme to vrátili a doufám, že to bude úspěšně pokračovat dál,“ uvedl pro oficiální web klubu.

I když byli hosté ve Valmezu lepší, byli to oni, kteří jako první inkasovali. „Možná bylo i lepší, že jsme ten první gól dostali. Mám pocit, že nás trochu nakopl, protože se po něm naše hra zlepšila. I předtím jsme měli nějaké slušné šance, ale nevyužili jsme je,“ pokračoval Hanák.

Vyrovnání zařídil obránce Jan Krajíček a o zbytek se už postaral Hanák za asistence Martina Kotáska.

Na vítězství 1:4 budou chtít Zubři navázat už dnes ve Frýdku-Místku, kde pokračuje jejich série výjezdů.

„Ve Frýdku rozhodně budeme chtít vyhrát, abychom potvrdili náš úspěch z Valmezu,“ říká Hanák, kterému se i proti tomuto soupeři daří.

„Už jsem několikrát říkal, že by nebylo špatné, kdybychom hráli jen s Valmezem a Frýdkem. To bych góly dával pořád. Z tohoto hlediska jsou to moji nejoblíbenější soupeři,“ dodal.

Zatímco Zubři z posledních jedenácti utkání jen dvakrát prohráli a bojují společně s Prostějovem a Vsetínem o první čtverku, to Frýdek-Místek má úplně jiné starosti. Slezané z posledních šesti zápasů vytěžili jen dva body za porážku na nájezdy v Novém Jičíně 5:4 a prohru 4:3 s Porubou v prodloužení.

V poslední kole však ukázali, že do první osmičky skutečně chtějí, když po první třetině vedli v Prostějově 0:3. Jestřábi ovšem v dalším průběhu utkání zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, ve druhé části srovnali na 4:4 a v závěrečném dějství dokonali obrat na konečných 6:4.

„Je to soupeř, kterého bychom měli porážet. Nebude to ale asi zase až tak jednoduché, protože ve středu v Prostějově ukázal, že své kvality má,“ prohlásil přerovský kouč Pavel Sedlák.

Jeho svěřenci na Frýdek umí. Z dosavadních tří zápasů v tomto ročníku vytěžili plný počet devíti bodů za dvě domácí výhry 5:1 a 4:1 a vítězství na jeho ledě 3:5.

„Do Frýdku pojedeme ve stejné sestavě, nikdo není zraněný, takže chceme body. Jdeme teď zápas od zápasu. Naším cílem do konce základní části je udržet minimálně čtvrté místo,“ konstatuje kouč Sedlák.

Stejně hovoří i forvard Pavel Hanák. „Chceme mít dobré postavení v tabulce pro play-off, takže se pokusíme z těch posledních osmi zápasů základní části co nejvíce vyhrát,“ poznamenal.

Ve Frýdku si Zubři budou muset dávat nejvíce pozor na Martina Kabeláče (12+8), nejproduktivnějšího hráče týmu.

Domácí ofenziva se ale neobejde ani bez Ondřeje Sluštíka (5+10) nebo nejstaršího plejera frýdecké sestavy Petra Rozuma (4+11), opředeného bohatými zkušenosti z první ligy. Dalšími výraznými postavami družstva jsou Martin Diviš (4+9) či Petr Hrubý (8+5).

V brance by měl nastoupit přerovskému publiku dobře známý Michal Láníček, záda mu bude krýt Miroslav Jagoš. V obraně se zatím nejvíce daří Milanu Gajdovi (1+9), Ondřeji Podešvovi (1+5) a Janu Kudláčkovi (5+3).

Poslední zápasy obou soupeřů

Prostějov – Frýdek-Místek 6:4 (0:3, 4:1, 2:0)

Valašské Meziříčí – Přerov 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Sestavy z minulých utkání

HC Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Mičulka, Kabeláč, Rozum, Diviš, Gogolka, Kocourek, Majling, Gančarčík, Mach, Mareček, Škatula.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Kolařík, Sedlák, Kočara – Blinka, Brančík, Ditrich – Kolář, Hanák, Kotásek.

Zápasy 37. kola, skupiny Východ (21. – 22. ledna): Frýdek-Místek – Přerov, Karviná – Nový Jičín, Prostějov – Havířov, Vsetín – Valašské Meziříčí, Poruba – Opava.