„Já to nepřeceňuji, ani nepodceňuji. Jsme rádi za to, kde jsme, ale ta tabulka je za prvé neúplná, za druhé je to v této době bez diváků složité. Palec nahoru před klukama, jak to zvládli,“ chválí své svěřence hlavní kouč Vladimír Kočara.

„Samozřejmě je to na hlubší analýzu na konci sezony, my ale víme a doufáme, že nás čeká osmnáct zápasů do konce základní části. Každý z nich bude těžký,“ uvědomuje si.

První vzájemné utkání skončilo kontumací 5:0 ve prospěch nováčka soutěže. Za domácí Přerov totiž neoprávněně nastoupil Ondřej Kacetl. Duel nicméně ukázal, že Vrchlabí bude velmi těžkým soupeřem. Na Hané i tak zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech.

„Budeme připraveni. Máme video. Ještě jsou samozřejmě testy, které to taky ovlivňují, jestli pojedeme v kompletní sestavě, ve které jsme trénovali. Jedeme tam vyhrát, jako jedeme vyhrát každý zápas,“ ujišťuje Vladimír Kočara.

Jeho tým se pilně připravuje už od 27. prosince. Tréninky probíhaly dvoufázově, na Silvestra a Nový rok pak Zubři mohli odpočívat. Od 2. ledna se opět hlásili na ledě.

„Kluci měli materiály, co dělat doma mimo led. Přišli připraveni, měli jsme to hned od začátku rozdělené na útočníky a obránce, až čtvrtý den jsme měli herní. Jeli jsme od začátku naplno,“ prozradil přerovský trenér.

VRACÍ SE ZATÍM JEN FORMAN

Na ledě už se svezli po zranění i Jiří Goiš a Jakub Svoboda, oba však zatím do hry nezasáhnou. Bek Lukáš Forman už ale má proti Vrchlabí naskočit. Na trénincích nechyběl ani vysoký obránce Jakub Kubeš, který by se z Vítkovic do Přerova měl přesunout nastálo.

„Vítkovice doplňují kádr na pozici obránců, takže tady Kubu teď máme nastálo. Samozřejmě uvidíme, co bude dál. Určitě nepřijde nikdo nový na smlouvu, budeme využívat hráče na střídavé starty z extraligy,“ vysvětlil Vladimír Kočara.

Naopak v Kometě Brno zůstávají útočníci Dvořák a Šoustal. Důvodem jsou jejich kvalitní výkony v extralize.

ZUBŘÍ REKLAMA V EDMONTONU

Perfektní reklamu přerovskému hokeji dělali na právě finišujícím mistrovství světa juniorů odchovanec Stanislav Svozil a důležitý bek Zubrů Radek Kučeřík.

„Oba odehráli velice slušný turnaj. Radek si držel ten standard od začátku. V Přerově měl roli, na které jsme se domluvili. Nechodil na přesilovky, měl na starosti oslabení a hru pět na pět. Doufám, že mu to pomohlo. U Standy jde vidět, že se umí přizpůsobit. Rostl zápas od zápasu a čtvrtfinále s Kanadou hrál výborně,“ hodnotil výkony přerovských borců Kočara.

Na závěr přidáme velmi pozitivní zprávu. Jeden ze tří nejlepších Čechů na turnaji Kučeřík se do Přerova má vrátit a nadále pomáhat zubří defenzivě.