Extraligový Hradec Králové byl příliš velkým soustem, přestože Zubři tentokrát poskládali sestavu, v níž nechyběly tradiční opory ani největší možná letní posila Ivan Rachůnek.

Vysokou prohru 2:9 lze však přes množství zbytečných chyb považovat za příliš krutý výsledek.

„Samozřejmě je třeba vzít v potaz, že Hradec je velice kvalitní a silné mužstvo, ale já si myslím, že jsme té vysoké prohře napomohli hrubými chybami a nedisciplinovaností ve hře. Nebylo to utkání, které nám sedlo,“ nemohl být spokojen přerovský trenér Kamil Přecechtěl.

„Chybami jsme poslali soupeře do jasné gólové šance, bylo jich neskutečné množství,“ dodal.


Na vině dle kouče bylo i vysoké tréninkové vytížení Zubrů a velké vedro, které do MEO Arény přilákalo asi tisícovku fanoušků. Ty ale zchladilo nejen prostředí, ale také suverénní produktivita elitního celku extraligy, který však nasadil mladší hráče.

Výjimkou byl devětadvacetiletý Jan Berger, který se jako kapitán Moutfieldu vrátil do prostředí, v němž dostal během minulých dvou sezon zpátky chuť do hokeje.

„Byl to krásný návrat, já se sem asi budu rád vracet vždy. Doufal jsem, že pojedu. Nečekali jsme až tak vysoký rozdíl ve skóre. Neodpovídá to ani tomu, jak ta hra vypadala. Nám tam napadaly některé góly i se štěstím,“ usmál se Berger, který si v utkání připsal gól a asistenci a netradičně nosil v Přerově na hradeckém dresu „céčko“. „Tak nějak mi to dopřáli, asi ještě něco zaplatím do kasy,“ prozradil útočník.

Hned další den Zubry čekalo utkání v Opavě, v úterý pak doma sehrají duel s Třebíčí. „Po utkání v Opavě, kdy dostanou šanci mladší hráči, chceme kádr chystat na to, že už budeme tvořit lajny tak, aby byly nachystány na září, kdy začíná soutěž,“ zmínil závěrem přerovský kouč Kamil Přecechtěl.

HC Zubr Přerov – Mountfield HK 2:9 (1:2, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. Pšurný (Novotný, Goiš), 35. Pšurný (Šefl) – 10. Rosandič (Paulovič), 11. Pavlík (Vopelka, Berger), 25. Chalupa (Paulovič), 29. Berger (Straka), 31. Straka (Chalupa), 40. Pilař (Paulovič, Bezúch), 43. Pavlík (Nedomlel, Vopelka), 55. Straka (Chalupa), 56. Miškář. Rozhodčí: Mikula, Obadal – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4, navíc Nedomlel (Mountfield HK) 10 minut osobní trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 935.

Přerov: Klimeš (41. Šurý) – Padrnos, Novotný, Zbořil, Pala, Malina, Šefl, Černý, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Navrátil, Šimeček – Mašín, Moučka, Valášek – F. Dvořák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Mountfield: D. Dvořák – Rosandič, Muška, Kukla, Piché, Havránek, Nedomlel – Bezúch, Miškář, Pilař – Pavlík, Sklenář, Vopelka – Chalupa, Berger, Straka – Bičevskis, Paulovič. Trenér: Tomáš Martinec.