Tomáš Dujsík

Dvaadvacetiletý bek Dujsík je odchovancem brněnské Komety, v jejímž dresu naskočil k necelé stovce zápasů v extralize. Vyhrával se také na farmě v Třebíči, kde letos zasáhl pouze do dvou střetnutí, jako několik dalších hráčů Brna tak nakonec zamířil právě do Přerova. Fanoušci Zubrů jej jistě mají v paměti z posledního vzájemného utkání s Třebíčí, ve kterém vstřelil gól.

„O Dujsíka jsme měli zájem už před sezonou, jednali jsme s Brnem, ale hráč nakonec nastoupil za Třebíč. Jednání jsme znovu obnovili před utkáním s Třebíčí, protože se nám to v obraně trošku sesypalo. Hned po zápase se pak s Kometou dohodlo hostování," přiblížil detaily transferu generální manažer HC ZUBR Přerov Lubomír Svoboda.

| Video: Youtube

Klub si tedy od nového obránce pochopitelně slibuje hlavně vyztužení defenzivy.

„Měl by nám pomoct, má za sebou tři roky v extralize a prvoligové starty za Třebíč, věříme, že zadní řady vyztuží," doplnil Svoboda.

Jakub Matai

Poměrně zvučnou akvizicí je vyjednání střídavých startů taktéž dvaadvacetiletého forvarda extraligové Olomouce Jakuba Mataie. Odchovance litvínovského hokeje zavedla kariéra do Popradu, kde si kromě mládežnické MHL zahrál i v A-týmu, díky čemuž nasbíral drahocenné starty v Kontinentální hokejové lize.

Zde pokračoval i po přesunu týmu Popradu do Prahy, za Lvy si zahrál i sledované finále s Magnitogorskem v sezoně 2013/2014. V současnosti je hráčem extraligové Olomouce, za kterou v minulé sezoně odehrál 37 utkání v základní části, ve které nasbíral 11 bodů. Patřil i mezi důležité hráče Kohoutů v následné baráži. Poté přišlo zranění, letos zatím neodehrál jediný zápas. Poprvé na led naskočí právě v dresu Zubrů, a to již ve středečním duelu v Mostě.

| Video: Youtube

„Kuba Matai má za sebou dva roky startů v KHL, vloni odehrál skoro celou sezonu v Olomouci a mohl by pro nás být přínosem. Letos byl zraněný, ale teď dostal šanci se tady v Přerově rozehrát. Už je v plném tréninku, ale naskočit do extraligy není jen tak, takže jsme se s Olomoucí domluvili na střídavé starty s tím, že tady dostane šanci na rozehrání. Určitě budeme jednat o tom, aby si tady ale zahrál i častěji," prozradil generální manažer Zubrů.