„Utkání bylo vyrovnané, s gólovými příležitostmi a vynikajícími brankáři na obou stranách. V podstatě šlo o obvyklý zápas s Frýdkem. Rozhodl jeden gól, který se podařilo vstřelit soupeři. Už to mělo všechny soutěžní parametry. My se musíme popasovat s tím, abychom byli úspěšnější v zakončení,“ hodnotil hlavní trenér Zubrů Robert Svoboda.

Přerované do posledního přípravného utkání nasadili nejlepší možnou sestavu, v útoku chyběli jen Jiří Goiš a Jakub Svoboda, který neodehrál jediný přátelský duel a dá se předpokládat, že léčí zdravotní problém. Ve třetí formaci se objevila zbrusu nová polská posila z Vítkovic Jakub Slusarczyk.

Jakub Slusarczyk v přerovské MEO Aréně v dresu Šumperku.
První Polák v dresu Zubrů! Slusarczyk skóroval i proti Přerovu

Výsledek tomu sice nenapovídá, od začátku se ale hrál svižný hokej nahoru a dolů. Šance ale oba týmy nevyužily. Nejblíže z hostujících byl gólu Tomi, jeho střela se ale odrazila nejspíš od tyče, i když Daniel Indrák už slavil.

Přerovany navíc od první třetiny srážela vyloučení, ve třetí třetině musel Postava dokonce likvidovat trestné střílení Hoťka.

Rozhodující branku obstaral v čase 47:35 domácí Adam Cedzo, který do odkryté klece dorazil zblokovanou střelu Hudečka. S tímto Postava nemohl dělat vůbec nic.

Zubři si v závěru vytvořili tlak, odvolali gólmana, vyrovnání se ale nedočkali.

První utkání nové sezony odehrají Zubři ve středu od 18 hodin v Kolíně. Domácí premiéra je na programu v sobotu v 17 hodin, kdy na Hanou dorazí znojemští Orli.

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Cedzo (Hudeček, Hrachovský). Rozhodčí: Rapák, Vaněk – Bartoň, Voznička. Vyloučení: 2:4.

Frýdek-Místek: Mokry – Hrachovský, Urbanec, Haman, Výtisk, Hrůzek, Kowalczyk, Homola – Svačina, Toman, Doktor – Šuhaj, Veselý, Hotěk – Ramik, Hudeček, Cedzo – Pastor, Geidl, Kozlík – Matěj. Trenér: Janeček.

Přerov: Postava – Adámek, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Indrák – Slusarczyk, Nemec, Jan Svoboda – Dobša, Ministr, Chludil. Trenéři: R. Svoboda, Dočkal.