Prostějovští hokejisté zrovna kroužili své vítězné kolečko a během tradiční děkovačky si plácali s nadšenými fanoušky stojícími na hrazení. V tu chvíli ze sektoru hostí přilétl plastikový koš namířen na ledovou plochu, zasáhl ovšem malou holčičku, stojící u plexiskla, přímo do hlavy.

Holčička byla převezena na vyšetření do nemocnice, ale naštěstí se to obešlo bez vážného zranění. Mladá dívka si odnesla „jen“ bouli na hlavě, předseda klubu LHK Jestřábi Prostějov Michal Tomiga k tomuto incidentu ale okamžitě zaujal své stanovisko.

Tomiga se zlobí

„Jako představitel klubu cítím odpovědnost za to, že koš v sektoru hostů zůstal. Sám jsem jej při minulých rizikových zápasech z tohoto prostoru odstraňoval. Na druhou stranu to neomlouvá chování „takyfanouška“, kterého vůbec něco takového napadlo,“ prohlásil Tomiga pro klubový web.

„Z titulu předsedy klubu podniknu v nejbližší době dvě věci. Za prvé požádám Policii ČR, která sektor hostů monitorovala, aby provedla rozbor svých záznamů a viníka odhalila a za druhé si zjistím jméno zraněné holčičky a při nejbližší příležitosti jí věnuji klubové suvenýry, aby na svůj oblíbený klub a sport nezanevřela jen kvůli někomu, kdo nemá dostatek inteligence na to, aby domyslel možný následek svého jednání,“ pokračoval Tomiga.

První větší incident

Tomiga si dal před sezonou za cíl, zajistit na zimním stadionu pořádek a bezpečí všech jeho návštěvníků. Nutno říct, že tohle byl první incident za celou sezonu, přesto vedení klubu chce podniknout opatření, aby se něco podobného již v budoucnu neopakovalo.

„Apeluji na rodiče a příbuzné dětí, kteří své ratolesti na hokejová utkání doprovázejí, aby se v rizikových zápasech nezdržovali v okolí sektoru hostů. Jak se ukázalo, může to být velmi nebezpečné,“ dodal Tomiga.

Nezbývá, než doufat, že tento ojedinělý případ se v na prostějovském stadionu již nebude v budoucnu opakovat.

MIROSLAV MAZAL