Mezi tyčemi jej zastoupil zlínský junior Libor Kašík, který hájil přerovskou svatyni už v zápase v Opavě. I tentokrát podal velmi dobrý výkon a soupeřům s jedinou výjimkou nedovolil proměnit žádnou šanci, kterou si vytvořili. Přerovští naopak dokázali své příležitosti proměňovat, a protože si celkem rychle vytvořili dvoubrankový náskok, mohli hrát zcela klidně. V poslední třetině se zápas změnil v jejich exhibici, když dokázali vstřelit dokonce deset branek.

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)

Premiérově se v přerovském dresu představil obránce Petr Pavlas a hned si do kanadského bodování připsal 4 body za gól a 3 asistence. Vůbec nejvíce se dařilo Hanákovi, který 4 branky vstřelil a na další 3 přihrál.

Prakticky první významnější šance Zubrů, kterou si vytvořili už po 72 odehraných sekundách, byla zakončena gólem. Po přihrávce Kotáska a Pavlase domácího brankáře Šrámka překonal Hanák. Hned po minutě a půl a přihrávce Sprušila a Sedláka zakončoval krásnou akci Ditrich – 2:0.

Další nápor Přerova, který po úspěšném začátku následoval, byl přerušen v závěru 5. minuty vyloučením Sedláka. Domácí vyzkoušeli pozornost přerovského brankáře Kašíka několika střelami z větší dálky, ale ten s nimi neměl větší problém.

Po vyrovnání počtu hráčů na ledové ploše se hrálo do konce třetiny na obě strany, ale skórovalo v ní už pouze Meo. V 19. minutě vypálil po Kotáskově pasu od modré čáry Pavlas a těsně před soupeřovou klecí zakončoval svou druhou brankou Hanák – 3:0.

Do druhé třetiny nahradil Šrámka v domácí kleci Vašíček. Klidní Zubři si vytvořili převahu i po návratu z kabin a hned po odehraných 61 sekundách dosáhl hattricku Hanák. Velmi šikovně si najel před Vašíčka, a třebaže ten jeho střelu zasáhl, nedokázal kotouč udržet.

Domácí mohli snížit ve 24. minutě, když přečíslili obranu Přerova. Akci dvou na jednoho zakončoval Mocek, ale perfektní Kašíkův zákrok změnu skóre neumožnil.

Další tři přesilovky Zubrů znamenaly pokračující tlak a vždy řadu šancí na další góly. Žádná však úspěchem neskončila. Ve 35. minutě dokázal obejít obranu Goiš, ale těsně před Vašíčkem se neprosadil. Jediný úspěch domácích přišel v závěru 39. minuty. Martiník prostřelil Kašíka poté, co se k němu znovu dostal vyražený kotouč. Zubři však reagovali doslova bleskově. Hned po 15ti sekundách Kočarův a Hanákův pas zakončoval Kotásek nejdříve neúspěšně, do brány však puk nakonec dorazil – 5:1.

V poslední třetině skórovali jen Zubři

V poslední třetině to sice domácí nevzdali a Kašík rozhodně nebyl bez práce, ale góly stříleli už jen hosté. Poprvé využil Přerov přesilovku ve 43. minutě. Kotásek přihrál z kruhů Osinovi, který si narazil s Hanákem a domácí si jeho střelu srazili nechtě do vlastní klece.

Ve 45. minutě se opět vyznamenal Kašík, jenž lapačkou zlikvidoval Slovákovu střelu ze tří metrů. Mírnou aktivitu Frýdku-Místku, kterou tato akce přinesla, zastavil až sedmý gól Zubrů ve 47. minutě. Goišovu střelu ještě Vašíček vyrazil, avšak na Vlčkovu dorážku už byl krátký.

Za další minutu a půl se do sólového nájezdu dostal Sedlák, díky faulu soupeřů však mířil jen do Vašíčka. Následující přesilovku však Meo dokázalo využít. Svůj čtvrtý gól vstřelil v 50. minutě Hanák, zvýšil na 8:1 a skupina přerovských fanoušků začala žádat po svém týmu desítku. A zvláště, když v 52. minutě našel v útočném pásmu Kolář volného Martináka, a ten rozvlnil domácí branku podeváté.

Za další dvě minuty se před Vašíčkem objevil Kotásek, ale ten jej nepřekonal. V úvodu 58. minuty minul u tyče z části odkrytou svatyni Pavlas. Co se mu nepodařilo v tu chvíli, si vynahradil za dalších 20 sekund. Po Kočarově a Hanákově akci těsně před brankou blafákem uzavřel skóre na konečných 10:1.

Statistiky

Branky: 39. Martiník – 2. Hanák (Pavlas, Kotásek), 3. Ditrich (Sedlák, Sprušil), 19. Hanák (Pavlas, Kotásek), 22. Hanák (Kočara, Kotásek), 40. Kotásek (Hanák, Kočara), 43. Osina (Hanák, Kotásek), 47. Vlček (Goiš, Kolář), 50. Hanák (Pavlas, Kotásek), 52. Martinák (Kolář, Sedlák), 58. Pavlas (Hanák, Kočara).

Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 41:40. Buly: 29:41.

Sestavy

HC Frýdek-Místek: Šrámek (21. Vašíček) – Vajda, Kudláček, Babic, Slavík, Maruna, Ledvoň, Krutil, Kimla, Sluštík, Mocek, R. Pavlas, Martiník, Gebauer, Slovák, Kopáč, Merta, Křesťan, Štochl.

HC ZUBR Přerov: Kašík – Pala, Faltýnek, Osina, P. Pavlas, Vlček, Novák, Řezníček, Halouska – Sedlák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Coufal, Kohút, Goiš – Menšík, Kolář, Martinák.

Přerovští si díky vysokému vítězství udrželi první příčku, avšak s minimálním náskokem na druhé Valašské Meziříčí a třetí Hodonín. Nyní ještě Zubry čeká porce dvou utkání na ledě soupeřů. V sobotu zajíždějí do Blanska a ve středu je pak čeká těžký boj ve Vsetíně.